Tagasi kalendrisse

Taaskohtumised: Klassikaga dialoogis

Taaskohtumised: Klassikaga dialoogis

Aeg: 26.10.19  11:00–12:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine näitusepiletiga

Oktoobrikuus külastame üheskoos näitust „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“. Näitusel saab nautida põnevaid dialooge kaasaegse kunsti ja eesti kunstiklassika vahel. Küsime teoste kohta ebatavalisi küsimusi ja leiame neile üheskoos vastuseid. Mõnusas ja lihtsas töötoas proovime ise klassikalistele kunstiteostele anda uue olemuse.

Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises vestlusringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse ja MTÜ Elu Dementsusega töötajad.

Programm pakub osalejatele:

Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus;
Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused;
Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega.

Vajalik eelregistreerumine!

Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Lisainformatsioon ja registreerumine:
Sandra Lääne-Velt
sandra.laane-velt@ekm.ee