Jagatud kogemused: skulptuuri eri näitusel „Identiteedimaastikud“
Detsembris suundume Kumu püsinäitusele „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“ koos Eesti Kunstimuuseumi skulptuurikogu juhataja Juta Kivimäega.
Püsinäitus „Identiteedimaastikud“ tutvustab siinset vanemat kunsti Eesti mitmerahvuselise ajaloo taustal, kus põimuvad baltisaksa, vene ja eesti traditsioonid. Fookuses on kunsti roll ühiskonnas ning selle mõju eri kogukondade enesekuvandile.
Näitusel tõusevad omaette teemadena esile baltisaksa ja eesti visuaalkultuuri seosed, piltide tähendus noores Eesti rahvusriigis, unistused moodsast elust, naiskunstnike hääl, vaikiva ajastu ja sõjaaja kunst ning kohalike identiteedimaastike kujunemise lugu. Kõrge kunsti kõrval uuritakse harrastajate, hariduse, tarbegraafika ja disaini mõju visuaalsele identiteediloomele.
Rahulikus tempos ringkäikudel tutvume Kumu püsi- ja vahetuvate näitustega. Ekskursioonile järgneb vestlus ja töötuba koos programmijuhi ja kutsutud külalisega Kumu hariduskeskuse ruumides, kus pakutakse teed ja küpsiseid. Sari „Jagatud kogemused“ tahab luua sidusat ja arutelu toetavat keskkonda eri põlvkondade vahel.
Sarjast
„Jagatud kogemused“ on hea võimalus kohtuda kultuurihuviliste eakaaslastega, õppida midagi uut ning jagada oma teadmisi ja kogemusi teiste osalejate ja programmijuhtidega.
Aita kujundada uut sarja! Iga kohtumise lõpus jagab programmijuht osalejatega tagasiside vormi, kuhu saab kirja panna enda tähelepanekuid, soove ja ettepanekuid.