Tagasi kalendrisse

Saun

Saun

Aeg: 16.11.18  19:00–20:15
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: 17 / 12 €

Füüsilise teatri lavastus:
SAUN
Lavastaja: Barbara Lehtna
Laval: Jim Ashilevi, Rene Köster, Kaido Torn, Minna-Triin Kohv
Kunstnik: Kaitlin Pirnpuu
Helikunstnik: Sander Randorg
Videokunstnik: Ragnar Markus
Tarkvaralahendused: Kert Ojasoo, Kristin Erala
Lavastuslik konsultant: Katrina Duka
Produtsent: Johanna-Mai Riismaa
Kestus: 1h 10 min

Ma ühendun iga päev. Jätan ma oma keha maha, et sündida ümber oma hoolikalt koostatud andmekehasse: fotod surfipuhkusest Puerto Ricos, teravmeelsed osatused meedia teemal, keskmisest liberaalsemad mõtted poliitika teemadel – elagu vähemused ja lõpetage loomade söömine. Like, kommentaar, like.

Mõnikord on mul tunne, et mu reaalsusetaju on muutumas. Mu vaim on vaba, aga maha jäänud keha on alistatud. Millal ma viimati kedagi tegelikult puudutasin? Minu ja teiste inimeste vahel oleks kogu aeg nagu mingi kile – paistab läbi, aga ei paista ka. Sisse näeb lihtsamalt kui välja ja mõnikord pole väga vahetki, kes seal teisel pool on, peaasi, et keegi oleks. Vahel on selle kile all nii kuum, et õhk hakkab otsa saama. Pidev saun, kus keegi teine viskab leili ja sina ootad kõrvad pihus, et see ometi mööda läheks, sest leilile järgneb ju alati puhastumine. Ei?

Barbara Lehtna lavastus „Saun“ on täpsete mõtete koreograafia, täis etendajate pühendumust, kohalolu ja kiiret kehalist reageerimist. Laval põimuvad liikumine, heli ja visuaalid narratiiviks, mis vaatleb mõtlevate inimeste arusaamu kaasaegsest haavatavusest ja elutunnetusest digitaalse revolutsiooni keerises.