Tagasi kalendrisse

Ryoji Ikeda installatsiooni „supersümmeetria“ tutvustab kuraator Kati Ilves

Ryoji Ikeda installatsiooni „supersümmeetria“ tutvustab kuraator Kati Ilves

Aeg: 17.12.15  18:00–19:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Ryoji Ikeda (1966) on Pariisis elav ja tegutsev jaapani kunstnik ja helilooja, kaasaegse elektroonilise kunsti autor, kes koondab oma tähelepanu heli ja valguse põhiomadustele, kasutades selleks matemaatilist täpsust ja esteetikat. Ta loob keerukaid ja haaravaid performance’eid ning installatsioone, milles on kombineeritud heliline ja visuaalne pool, eri materjalid, füüsikalised nähtused ning matemaatilised mõisted.

Antud näituse tuumaks olev suuremõõtmeline „supersümmeetria” koosneb black box’i paigaldatud neljakümnest videoekraanist, arvutitest ja helisüsteemist, mille abil kuvatakse ülikiirelt välgatavaid matemaatiliste kujundite jadasid ning mille käigus kostavad kvantinfot edastavad helid, lõigates aja ja ruumi algosakeste tasandil järsult läbi. Ikeda installatsioon põhineb osakestefüüsikast pärit supersümmeetria teoorial, mis üritab elementaarosakeste – bosonite ja fermionide – abil selgitada, miks on osakestel mass. Lõplikult töötas ta selle välja aastatel 2014–2015 CERNi tuumauuringute keskuse kunstiresidentuuris.

Neljapäeval, 17. detsembril annab Kumu näitusprojekti kuraator Kati Ilves ülevaate Ryoij Ikeda tegevusest ja tutvustab lähemalt „supersümmeetria“ installatsiooni.

Ryoji Ikeda. Installatsioon „supersümmeetria”. 2014–2015. Autori omand