Tagasi kalendrisse

Rahvusvaheline sümpoosion „Muuseum kui tööriistakast“

Rahvusvaheline sümpoosion „Muuseum kui tööriistakast“

Aeg: 27.08.16  10:30–18:00
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: Tasuta

Kutsume Teid rahvusvahelisele sümpoosionile „Muuseum kui tööriistakast“ („Museum as Toolbox“), mis toimub 27. augustil 2016 Tallinnas Kumu kunstimuuseumis.

Ühepäevase rahvusvahelise sümpoosioni eesmärk on uurida uusi suundi kunstimuuseumide publikuhulga suurendamiseks ja mitmekesistamiseks ning analüüsida võimalusi olemasolevate sihtrühmadega suhete süvendamiseks. Sümpoosionil käsitletakse eri viise, mida kunstimuuseumid on kasutanud osalusprojektide käivitamiseks, samuti räägitakse muude teemade kõrval ka sellest, kuidas leida vahendeid tõhusaks vastastikuseks suhtluseks sihtpublikuga, eriti noorte täiskasvanutega. Programm koosneb kolmest temaatilisest sessioonist: noored ja kunstimuuseumid, sotsiaalselt kaasav kunst ja kunstnike residentuurid kunstimuuseumides ning erinevad suhtlusvahendid. Arutelude käigus püütakse leida parimad vastused küsimusele: kuidas saaks muuseumid muuta interaktiivseteks tööriistakastideks, mis muudavad muuseumi ühiskondlikult oluliseks platvormiks.

Sümpoosion on osa tegevuste programmist projektis „Translocal: Muuseum kui tööriistakast“ („Translocal: Museum as Toolbox“), mille raames uuritakse muuseumide suhtlusvõimalusi ja -viise. Tegemist on koostööprojektiga, milles osalevad Kunsthaus Graz (Austria), Kumu (Eesti), MSU Zagreb (Horvaatia), Museion Bozen (Itaalia) ja MS Łódź (Poola) ja mida kaasrahastatakse Euroopa Liidu programmist „Loov Euroopa“. Need Euroopa viis keskmise suurusega moodsa ja kaasaegse kunsti muuseumi on ühendanud jõud selleks, et töötada koos noortega (15–25aastased) kunstimuuseumidele välja uudseid võimalusi ja jagada oma kogemusi kunstnike residentuuridest muuseumides. Noori kaasates uuritakse projekti raames, kuidas kaasaegse kunsti muuseumid saaksid olla nende elus tähtsamal kohal, ning küsitakse, milline on noorte endi ettekujutus tänapäevasest kunstimuuseumist.

Sümpoosionil osalevad eksperdid muuseumidest ja muudest kultuuriasutustest üle kogu Euroopa. Kutsutud esinejate seas on professor Victoria Walsh (Londoni kuninglik kunstikolledž), Jasper Visser (Museum of the Future), Sinead K. Rice (Iirimaa rahvusgalerii / Dublini Tehnikainstituudi Fiosraigh stipendiaat, PhD / NEMO töörühma „Learning Museum“ liige), Nikolaj Recke ja Louise Springborg (Taani Rahvusgalerii, Kopenhaagen), Michela Perrotta (Palazzo Grassi ja Punta della Dogana, Veneetsia).

Sümpoosioni töökeel on inglise keel.

Sümpoosioni kava (inglise keeles)

Ettekannete kokkuvõtted ja esinejate biograafiad (inglise keeles)

Osalemine on tasuta, kuid registreerumine on kohustuslik. Registreerimine on avatud kuni 15. augustini. Kuna osalejate arv on piiratud, palume Teil tühistada registreerimine juhul, kui Te osaleda ei saa.

toolbox-logo-version2

Kontaktisik:

Mary-Ann Talvistu
Publikuprogrammide kuraator

Kumu kunstimuuseum

Tel: +372 5684 6001

mary-ann.talvistu@ekm.ee

 

 

Toetajad:


Print

logo_kulka