Tagasi kalendrisse

Märten Krossi ja bändi “Üks poiss vaatas tähti” plaadiesitluskontsert

Märten Krossi ja bändi  “Üks poiss vaatas tähti” plaadiesitluskontsert

Aeg: 31.10.19  19:00–21:00
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: 18 €

Märten Krossi ja bändi  “Üks poiss vaatas tähti” plaadiesitluskontsert

Märten Kross, Peeter Metsar, Kiur Aarma, Raun Juurikas, Toomas Rull,

feat. Jaan Sööt, Riho Sibul, Tõnis Mägi
Kestus: 1h 45min

 

“Üks poiss vaatas tähti” on Krossi esimene täispikk stuudioalbum. Albumile on salvestatud üksteist lugu mille muusika ja tekstide autor on Märten. Plaadil ja kontserdil teevad kaasa tuntud muusikud: Peeter Metsar bassil (Elmar Liitma bänd, Helen Tartes, VanGogh), Kiur Aarma akustilisel kitarril (Raadio Maria, Lenna), Raun Juurikas klahvpillidel (Liisi Koikson, Öötöö jne.) ja Toomas Rull löökpillidel (Ultima Thule, Kiigelaulukuuik, Öötöö). Märten mängib akustilisi ja elektrikitarre ning laulab.

Kitarristina on Kross varem mänginud ansamblites Just Knud Qvigstad ja Mr.Lawrence, samuti avaldanud Jaan Söödiga kahemeheplaadi “Eile, täna, homme” (2015), kuid ei ole seni täispika autorimaterjaliga avalikkuse ette astunud. Samuti on Märten varasemalt tegelenud filmiprodutsendina, millest suurem töö mängufilm “Georg” ning avaldanud romaani “Hullumäng” (Tammerraamat 2014). Album “Üks poiss vaatas tähti” on inspireeritud tänapäeva kiirest elutempost kõrvale astumisest ja maale elama kolimisest. Kogu plaadil salvestatud materjal on kirjutatud viimaste aastate jooksul Kassaris, Hiiumaal elades.  See muusika on ajatu ja meditatiiivne, valdavalt akustilise kõlapildiga, pisut jazzilik ja poeetiline  jutustus, kust ei puudu ka rockilikumad noodid.

“Ma korjan oma killud maast…” see laulurida tuli kuskilt mõned aastad tagasi ja tundus ilusa kujundina, panin selle igaks juhuks kirja ja siis ühel päeval lisandus “justkui kivid rannaliivalt”. Umbes nii need laulud sündinud ongi, kogunedes kildudena mu sisse ja nüüd on nad lõpuks sealt plaadile saanud. See on väga tore protsess, selline muusikaline enda- avastamine. Hakkasime selle materjali kallal tööle umbes aasta tagasi. Mul on väga hea meel, et olen saanud nii suurepäraste muusikutega koos töötada, see kooslus toimib väga ilusti, pooleldi akadeemiline ja pooleldi iseõppijatest, nagu mina, koosnev bänd annab kokku parasjagu mitmekesise kõlapildi. Paneb ennast paremini mängima.”  ütleb Märten ise.

Üles astuvad: Märten Kross ‒ vokaal ja kitarrid, Peeter Metsar ‒ basskitarr, Kiur Aarma ‒ akustiline kitarr, Raun Juurikas ‒ klahvpillid, Toomas Rull ‒ trummid ja löökpillid.

Külalistena teevad kontserdil kaasa Riho Sibul, Jaan Sööt ja Tõnis Mägi.

Helinäide albumilt: <https://soundcloud.com/m-rten-kross/sets/sosinal>