Tagasi kalendrisse

Pixelvisioni õpituba

Pixelvisioni õpituba

Aeg: 31.10.18  18:00–21:00
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: 35 €

Selleaastane KuFFi õpituba tutvustab Põhja-Ameerika legendaarset eksperimentaalkaamerat PXL2000.

PXL2000 ehk Pixelvision on üheksakümnendate kaamera, mis salvestab mustvalgeid madala resolutsiooniga visuaale helikassettidele. Algselt lastele mõeldud kaamera sai Põhja-Ameerika kunstnike seas populaarseks ja visuaali kasutati nii eksperimentaal- kui ka mängufilmides (vaata stiilinäidet: http://www.michaelalmereyda.com/aliens).

Õpituba on mõeldud videohuvilistele kunstnikele ning filmi- ja kunstitudengitele. Eelduseks on sülearvuti ning montaažiprogrammi ja monteerimise baasteadmiste olemasolu. Arvutil peab olema ka USB-ühendus ja SD-kaardi lugeja.
Õpituba viivad läbi Pixelvisioni entusiast ja arendaja Thomas Kinsman Austraaliast ja Piibe Kolka. Töökeeleks on inglise keel.

Kuna kaamera kasutamine on tehniliselt üsna lihtne, keskendub õpituba pikselvisuaalidega eksperimenteerimisele. Õpitoas räägitakse Pixelvisioni ajaloost ja katsetustest koos näidetega, tehakse filmimisharjutusi erinevates valgustingimustes, tehakse läbi postproduktsiooni etapid ning laupäeva jooksul filmitakse ja monteeritakse lühifilmid individuaal- või grupitöödena. Pühapäevasel Pixelvisioni seansil näidatakse õpitoa eksperimentide tulemusi kõrvuti meediumi pioneeride lühifilmidega.

Õpitoa maksumus 35 eurot sisaldab kõiki materjale, kaamera ja Kumu ruumide kasutusvõimalust ning kohvipause. Osalejate arv on piiratud 12 inimesele, koha tagab osalustasu maksmine. Registreerumiseks ja lisainfo saamiseks kirjuta õpitoa koordinaatorile:
Aleksandra Koel – aleksandrakoel@hotmail.com

Ajakava:
kolmapäev, 31.10 kell 18–21
neljapäev 01.11 kell 17–21
reede 02.11 kell 18–21
laupäev 03.11 kell 10–21
pühapäev 04.11 kell 10–12 projektide lõpetamine; kell 16 Pixelvision’i seanss

Kaader Michael Almereyda filmist „Aliens“ (1993)