Tagasi kalendrisse

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik

Aeg: 19.12.12  18:00–20:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid

Kolmapäeval, 19. detsembril kell 18 toimub Kumu kunstimuuseumis kuraatoriekskursioon kaasaegse kunsti näitusel „Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik”. Publikul on võimalus tutvuda Tartu ja Pärnu kunstielu tunnuslike trendidega, heita pilk Amsterdamis hariduse omandanud eesti graafiliste disainerite tegevusele ning Eestis ja Londonis töötavate eesti maalijate loomingule. Näitusel saab ka ülevaate eesti videokunsti uuemate autorite teostest. Osalemine muuseumipiletiga.

„Eestis sündis uus kunst hiljuti ja see toimus ajal, mil puudusid kaasaegsed arhiveerimisvõimalused, nagu kunstiteoste digitaliseerimine ning internet. Muutused järgnesid üksteisele vägivaldse kiirusega ning kultuuri jätkusuutlikkuse ja kunsti arhiveerimise seisukohalt peavad kõik Ida-Euroopa muuseumid praegu pingutama, et tekiks sild lähiminevikus ja tänasel päeval loodud kunsti vahel,” ütles üks näituse kuraatoreid Eha Komissarov.

Näitus „Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik” käsitleb unustamise, meenutamise ja kunstiajaloo nõuetele vastavat kaasaegsest kunstist kokkuvõtete tegemist ning kaasaegse kunsti säilitamise probleeme. Vaatluse all on Eesti eri paigus, ajal ja situatsioonides tekkinud mõtteliste kunstikoosluste tegevus. Glamuurse vasakpoolsuse mõiste tutvustab huvitavaid kunstipoliitikaid, kus vastandumise tõsisesse tegevusse sekkub ka mängulist ja koomilist tegevust.

Näitus „Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik” on Kumu kunstimuuseumis avatud kuni 30. detsembrini 2012.

Üritus toimub publikuprogrammi „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames, mis toimub Eesti Kunstimuuseumi Kadriorus asuvates muuseumides 2012. aasta oktoobrist kuni 2013. aasta aprillini. Kumu kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum on kolmapäeviti avatud kuni kell 20.

Kolmapäevaõhtutel pakuvad muuseumid kuraatori- ja eriekskursioone, toimuvad külalisõhtud ja töötoad ning üllatusprogrammid.

Üritused toimuvad algusega kell 18.00

Detsembris 2012 ja jaanuaris 2013:
kuu 1. kolmapäeval Mikkeli muuseumis
kuu 2., 3. ja 4. kolmapäeval Kumu kunstimuuseumis

Sissepääs muuseumipiletiga.
NB! Pikkade kolmapäevade püsikülastajatele soovitame Eesti Kunstimuuseumi Kadrioru filiaalide ühispiletit, mis kehtib üks aasta ja tagab ühekordse sissepääsu igasse filiaali. Peredele soovitame perepiletit! Vt piletinfot.

Kumu kunstimuuseumis on avatud kohvik!