fbpx

Otsing

Perehommik: Tähtpäevad ja tähtsad päevad 03.12.2023 | 12.00

Kumu kunstimuuseum
Hind
14 €

Üks täiskasvanu ja ühe pere alaealised lapsed 14 €. Kaks täiskasvanut koos pere alaealiste lastega 24 € (perepilet). Pilet müügil e-poes ja kassas

Fotod: Helen Melesk ja Toomas Kristin
Pereüritus

Perehommik: Tähtpäevad ja tähtsad päevad

Jõulukuu perehommik toimub Kumu püsinäitusel „Identiteedimaastikud“. Koos tunnijuhiga tutvutakse kunstiga tähtpäevade ja tähtsate päevade vaatluse kaudu.

  • Üheskoos leitakse maalidelt jälgi tähtpäevadest nagu vastlapäev, hingedepäev, jõulud, aga mõeldakse ka endale olulisele päevale – sünnipäevale ning aastaaegade vaheldumisel tähtsale pööripäevale.
  • Tutvutakse püsinäitusel eksponeeritud kunstnike (näiteks Konrad Mägi, Johann Köleri, Kristjan Raua, Amandus Adamsoni) ja nende loominguga, uuritakse, miks nende teosed on olulised Eesti kultuuriruumis ja (kunsti)ajaloos. Räägitakse näitusel olevate teoste ja neis peituvate lugude mitmekülgsusest: siin kohtuvad päev ja öö, suvi ja talv, tähtpäev ja tähtis päev.
  • Loovtööna meisterdame endale või kingiks sobiliku helgiheitja, mis pimedasse aega valgust ja häid mõtteid peegeldab.

Kumu tunnijuht toob eakohaste küsimuste, arutelude ja harjutuste abil kunsti lähemale ja teeb selle arusaadavamaks nii pisikestele kunstisõpradele kui pakub ka ootamatuid elamusi lapsevanematele. Perehommik loob võimalusi tegutseda muuseumis terve perega.

Sarjast

Kumu perehommikud on 4–8-aastaste lastega peredele suunatud sari. Igal kohtumisel külastatakse üheskoos näitust ja luuakse stuudioruumis midagi oma kätega.

Ootame teid kõiki koos meiega avastama ja looma unustamatuid kunstielamusi!

Sama perehommik toimub ka vene keeles.
Venekeelsete perehommikute kuupäevad leiad siit: https://kumu.ekm.ee/ru/lapsele-ja-perele/