Tagasi kalendrisse

Näituse „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“ finissage

Näituse „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“ <i>finissage</i>

Aeg: 01.06.19  14:00–17:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Laupäeval, 1. juunil toimub näituse „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“ finissage, mis on täidetud erinevate temaatiliste üritustega. Näitus ise jääb külastajatele avatuks kuni 8. juunini.

Näituse lõpetuse puhul toimuvad algusega kell 14.00 eesti- ja venekeelsed Lasnamäe linnaruumi tutvustavad ekskursioonid, mida viib läbi Lasnaidee ühendus, mis koondab enda ümber entusiastlikke lasnamäelasi, kes väärtustavad oma elukohta ja soovivad panustada inimkeskse ja kvaliteetse Lasnamäe eluruumi loomisse. Päeva lõpetab kell 16.00 toimuv ekskursioon näitusel koos kuraatori Anu Allase ja kunstniku Anu Vahtraga.

Kell 14.00 Ekskursioon Lasnamäel (eesti keeles)
Kell 14.00 Ekskursioon Lasnamäel (vene keeles)
Kell 16.00 Näituse tutvustus, Anu Allas, Anu Vahtra

*Lasnamäe ekskursioonidele kogunemine toimub kell 14.00 Kotka kaupluse juures (Paul Pinna 21). Retk kestab umbes 2h ja lõpeb KUMU juures.
Huvilistel palume end registreerida siit – https://lasnaidee.ee/lasnaretk/

Gordon Matta-Clark (1943–1978) oli USA kontseptuaalne kunstnik, kes muutis fundamentaalselt arusaama arhitektuurist. Tema kohaspetsiifilised teosed paljastasid kaose ja anarhia linnaruumi näilise korrastatuse taga. Anu Vahtra installatsioonid Kumu suures saalis ja Kumu hoovis on dialoogis Matta-Clarki praktikaga.

Gordon Matta-Clark ja Gerry Hovagimyan loomas installatsiooni „Conical Intersect“. Pariis, 1975. Foto: Harry Gruyaert. The Estate of Gordon Matta-Clarki ja David Zwirneri galerii (New York / London) loal