Tagasi kalendrisse

Michel Sittowi näituse avanädalavahetus – kuraatoriekskursioonid ja raamatute esitlus

Michel Sittowi näituse avanädalavahetus – kuraatoriekskursioonid ja raamatute esitlus

Aeg: 09.06.18–10.06.18  10:00–18:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Näituse avanädalavahetus on Michel Sittowi huvilistele parim võimalus näitust külastada, kuraatoritega kohtuda ning näituse raamatutesse autogramme võtta.


Kell 10.00 kuraatoriekskursioon näitusel, eesti keeles

Ekskursiooni viib läbi Eesti Kunstimuuseumi kuraator Greta Koppel. Kogunemine Kumu aatriumis näitusesaali ukse juures. Osalemine muuseumipiletiga. Grupi suurus on 40 inimest.

Kell 11.30 kuraatoriekskursioon näitusel, inglise keeles

Ekskursiooni viib läbi John Hand, näituse kuraator Washingtonis asuvast Rahvusgaleriist. Kogunemine Kumu aatriumis näitusesaali ukse juures. Osalemine muuseumipiletiga. Grupi suurus on 40 inimest.

Kell 14.00 näituse kataloogi ja raamatu esitlus, eesti ja inglise keeles

Kuraatorid Greta Koppel ja John Hand tutvustavad kaht näitusega kaasnevat teost. Esitlused toimuvad Kumu aatriumis.

Ingliskeelne kataloog ilmus juba jaanuaris seoses Michel Sittowi näituse avamisega Rahvusgaleriis Washingtonis. Esinduslik ja kvaliteetsete reproduktsioonidega kataloog sisaldab artikleid kuuelt rahvusvaheliselt Sittowi-uurijalt.

Näitusejuhi formaadis raamat „Michel Sittow. Euroopa meister. Madalmaade kunstnik. Tallinna kodanik“ valmis spetsiaalselt Kumu näituse jaoks. Raamatu autor on kuraator Greta Koppel ning see annab mõnusa lugemise vormis ülevaate Michel Sittowi elust ja loomingust.

Kell 16.00 avatud ekspertekskursioon näitusel, vene keeles

Ekskursiooni viib läbi Darja Andrejeva, üks näituse venekeelseid ekspertgiide. Kogunemine Kumu aatriumis näitusesaali ukse juures. Osalemine muuseumipiletiga. Grupi suurus on 40 inimest.Kell 13.00 toimub Kumu kunstimuuseumi aatriumis lasteraamatu „Mina, Milda ja meister Michel“ esitlus koos autorite Anti Saare ja Urmas Viigiga ning toimuvad mitmed meisterdamistegevused lastele.

Raamat viib seiklema nii tänasesse päeva kui ka 500 aasta tagusesse aega, mil Michel Sittow elas, maalis ja mööda Euroopa kuningakodasid ringi rändas. Raamatus avatakse maalikunstis kasutusel olnud võtteid ja seotakse nii vararenessansi ajastu eluolu kunstniku ametiga kui ka vaadatakse laiemalt kunsti loomise ja uurimisega seotud teemasid.

Lühitutvustus: Mattias ja Milda on kümneaastased kaksikud. Ükskord talvel lähevad nende ema-isa suusareisile ja saadavad lapsed nädalaks ema venna, onu Teedu poole. Algul tundub lastele Teedu juures igav, aga juba esimesel õhtul alustab kunstiajaloolasest onu paeluvat jutustust omaaegsest Tallinna meisterkunstnikust Michel Sittowist. Lugu poole tuhande aasta tagusest kunstnikuelust, kunagistest teemadest ja tehnikatest hoiab lapsi põnevil terve nädala. Hoogne ja humoorikas, rohkete mänguliste illustratsioonidega raamat on mõeldud lastele, kuid ka neile, kel huvi lihtsalt ammuste aegade eluolu vastu.

Esitlusel toimub ka Meistri õpituba, kus lapsed saavad loovusel lennata lasta. Näiteks saab näha, kuidas pigmentidest õlivärve segatakse, luua Sittowi meistriteoseid uues kuues ja meisterdada uhke monogramm.


Lasteraamat „Mina, Milda ja meister Michel“, autorid Anti Saar ja Urmas Viik

Täname:
Flanders State of the Art
Heategevusfond Aitan Lapsi
EV100