Tagasi kalendrisse

Meistri õpituba lastele

Meistri õpituba lastele

Aeg: 10.06.18  13:00–15:00
Asukoht: Kumu aatrium
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Igal pühapäeval vahemikus 13.00–15.00 saavad lapsed Kumu aatriumis avatud Meistri õpitoas ennast proovile panna ja lasta loovusel lennata. Kohapeal saab näha, kuidas pigmentidest õlivärve segatakse, luua Sittowi meistriteoseid uues kuues ja meisterdada endale uhke monogramm.

Lisaks saab lähemalt tutvuda kirjanik Anti Saare ja illustraator Urmas Viigi loodud lasteraamatuga „Mina, Milda ja meister Michel“, mis jutustab toreda loo sellest, kuidas õde ja vend enda jaoks kuulsa Revalist pärit kunstniku avastasid.

Lastele vanuses 8–12 aastat on näitusega lähemalt tutvumiseks loodud kaasahaarav tegevusleht, mis kutsub avastama Michel Sittowi ajastut ja kuulsa kunstniku loodud teoseid. Küsi tegevuslehte Kumu kassast! Lisaks on võimalik laenutada ka laste tegevuskotti, milles peituvad esemed aitavad tegevuslehe ülesandeid kohandada ka väiksematele lastele vanuses 4–8 aastat.

Pildi kujunduses kasutatud illustratsiooni autor on Urmas Viik. Joonistus pärineb uuest lasteraamatust „Mina, Milda ja meister Michel“.