Tagasi kalendrisse

Kuraatorituur näitusel „Ants Laikmaa. Vigala ja Capri“

Kuraatorituur näitusel „Ants Laikmaa. Vigala ja Capri“

Aeg: 17.09.15  18:00–19:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Ants Laikmaa (1866–1942) on Eesti kultuurimällu sügavalt kinnistunud kui kunstnik, kunstielu organisaator ja õppejõud. Väga sageli kirjeldatakse teda ka rännumehe, omamoodi kahetise kunstnikuna, kes ühelt poolt pühendus rahvusliku kunsti loomisele ja kodumaa inimeste ning motiivide kujutamisele, teiselt poolt aga veetis suure osa oma parimatest loomeaastatest välismaal: Soomes, Itaalias ja mujal.

Kui Laikmaa 20. sajandi alguses kunstnikuna alustas, ümbritses teda suurte murrangute ajastu. Kultuuripilt elas läbi olulisi uuendusi ning Laikmaa leidis kiiresti võimalusi oma tõekspidamisi esile tõsta ja missiooni arendada. Laikmaa on väikese Eesti (kunsti)ajaloo kontekstis kindlasti üks neist, kelle puhul võib imestada üksikisiku määrava rolli üle.

Näituse „Ants Laikmaa. Vigala ja Capri“ kuraator Liis Pählapuu tutvustab värvikat kunstnikku, kelle sünnist möödub peatselt 150. aastat ja räägib lähemalt sellest, millele keskendub seekordne kunstniku elutöö ülevaade.

NB! Palume kuraatorituurile eelregistreeruda aadressil rsvp@ekm.ee, viimane päev selleks on neljapäev, 17. september kell 12.00!

Ants Laikmaa. Capri maastik. 1910. Eesti Kunstimuuseum