Tagasi kalendrisse

Kuraatoriekskursioon ja raamatuesitlus Agathe Veeberi näitusel

Kuraatoriekskursioon ja raamatuesitlus Agathe Veeberi näitusel

Aeg: 20.12.18  18:00–19:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: osalemine muuseumipiletiga

Neljapäeval, 20. detsembril kell 18.00 viib Agathe Veeberi näituse “Tuntud, kuid siiski tundmatu“ kuraator Anne Untera läbi näituse tutvustuse, millele järgneb näitusega kaasneva raamatu esitlus.

Näituse keskmes on Pallase kunstikooli graafikuna lõpetanud ning pärast Teist maailmasõda USAsse siirdunud Agathe Veeberi looming. Eestis kunstnikukarjääri alustanud ja loometööd New Yorgis edukalt jätkanud Agathe Veeber (1901–1988) kuulub Eesti kunsti klassikute hulka. Käesoleva isikunäituse fookus on kunstniku hilisperioodi loomingul. Näitusel esitletakse esmakordselt kunstniku elu tutvustavaid fotosid ja arhiivimaterjali, mis on muuseumisse jõudnud viimastel aastatel. Eraldi tsükli moodustavad näitusel Niguliste kiriku ja selle ümbruse vaated Tallinna vanalinnast, kus oli kunstniku kodu aastatel 1940–1944. Tegu on Agathe Veeberi kolmanda isikunäitusega Eesti Kunstimuuseumis, varasemad toimusid 1982. ja 2002. aastal.

Näitusega kaasneb raamat „Agathe Veeber (1905–1995). Tuntud, kuid siiski tundmatu“. Raamatu autorid on Ulrika Jõemägi ja Anne Untera, kujundaja Külli Kaats. Raamat ilmub Eesti Kunstimuuseumi arhiivitrükiste sarjas, milles tutvustatakse muuseumi arhiivis säilitatavaid materjale. Kirjade, dokumentide, fotode ja Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni arvukate teoste kaudu saab selgemaks kunstniku elu- ja loometee.

Näituse kuraator: Anne Untera
Näituse kujundus: Villu Plink
Graafiline disain: Külli Kaats

Näitus on avatud 19.12.2018–12.05.2019.

Agathe Veeber. Sebra. Dateerimata. Eesti Kunstimuuseum