Tagasi kalendrisse

Kunstnikuvestlus: Marit Ilison dialoogis näituse kuraatori Liisa Kaljulaga

Kunstnikuvestlus: Marit Ilison dialoogis näituse kuraatori Liisa Kaljulaga

Aeg: 30.05.19  18:00–19:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Kunstnikuvestlus multidistsiplinaarse kunstniku ja moedisaineri Marit Ilisoniga. Vestlust viib läbi näituse „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“ kuraator Liisa Kaljula.

Marit Ilison (1984) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (MA) ja täiendanud end mitmel pool Euroopas. Ta on tegelenud nii moe-, kostüümi-, lava- kui ka näitusekujundustega ning teinud kohaspetsiifilisi installatsioone. Eestis on kunstnik tähelepanu pälvinud teostega  “Magada tahaks/Longing For Sleep”, “70 puuvillast kitlit” ja etendusega “NO44: Fantastika” koostöös Mart Kangroga. 2014. aastal Vogue Talent’iks  ja 2016. aastal Vogue edulooks tituleeritud Ilisoni loomingut on avaldanud teiste hulgas The New York Times, Vogue, Women’s Wear Daily.

Näitusel Sots art ja mood“ tuuakse kokku kaks siinsest regioonist alguse saanud originaalset kunstiliikumist, mida on saatnud märkimisväärne rahvusvaheline tähelepanu: 1970.–1980. aastate sots art kujutavas kunstis ning 2010. aastate postsovetlik esteetika moekunstis. Neid liikumisi ühendab lähtumine kohalikust ajaloost, selle sümboolsest ja materiaalsest pärandist, olgu selleks punane viisnurk, lillelised kitlid või Berliini müür.

Näitusel esindatud kunstnikud: Katja Filippova, Marit Ilison, Julia Jefimtšuk, Komar ja Melamid, Leonhard Lapin, Sonja Lititševskaja, Nina Neretina, Gosha Ostretsov, Svetlana Petrova ja Eksperimentaalse Modelleerimise Laboratoorium, Donis Pouppis, Saima Priks, Raul Rajangu ja Andres Tolts.

Kuraator Liisa Kaljula

Marit Ilison. Kittel. 2018. Autori loal. Foto: Hooligan Hamlet.