Tagasi kalendrisse

Kunstniku ja disaineri Sandra Kosorotova venekeelne ekskursioon näitusel „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“

Kunstniku ja disaineri Sandra Kosorotova venekeelne ekskursioon näitusel „<i>Sots art</i> ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“

Aeg: 15.06.19  14:00–15:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Kunstniku ja disaineri Sandra Kosorotova  ekskursioon vene keeles näitusel „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“.

Näitusel Sots art ja mood“ tuuakse kokku kaks siinsest regioonist alguse saanud originaalset kunstiliikumist, mida on saatnud märkimisväärne rahvusvaheline tähelepanu: 1970.–1980. aastate sots art kujutavas kunstis ning 2010. aastate postsovetlik esteetika moekunstis. Neid liikumisi ühendab lähtumine kohalikust ajaloost, selle sümboolsest ja materiaalsest pärandist, olgu selleks punane viisnurk, lillelised kitlid või Berliini müür.

Sandra Kosorotova on Tallinnas elav ja töötav vabakutseline disainer ja kunstnik. 2016. aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia moedisaini magistrantuuri ning pälvis akadeemia poolt välja antava Noore Tarbekunstniku Preemia. 2013–2016 vedas Kosorotova koos Gustav Kalmuga MTÜd Uus Vene Kultuur Eestis, mille eesmärgiks oli kultuuriürituste kaudu eesti ja vene kogukondade kokkuviimine. Sandra on osalenud mitmetel grupinäitustel Eestis ja välismaal. Sandra Kosorotova tekstiili- ja tekstipõhine praktika paigutub kunsti ja disaini piirimaale. Enamik tema töid on kunstiteostena vaadeldavad ainult näitusesaalis – mujal toimivad need rõivaste, aksessuaaride ja interjööritekstiilidena. Tema looming keskendub sotsiaal-poliitiliste võimude ja inimkeha suhetele.

Marit Ilison. Kittel. 2018. Autori loal. Foto: Hooligan Hamlet.