Tagasi kalendrisse

Kunstisari 60+ „Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard“

Kunstisari 60+ „Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard“

Aeg: 26.04.19  12:00–14:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: osalemine muuseumipiletiga

Konstruktivismi ja vene agitpropi suurnime, Läti päritolu Gustav Klucise (1895–1938) retrospektiiv. Näitus annab ülevaate kunstniku eksperimenteerivast loomingust, mis rakendas uudseid graafilise disaini ja fotomontaaži võtteid nii propaganda kui ka avangardi heaks. 

Töötuba: fotomontaaž
Kombineerides mustvalgeid jäädvustusi ja erksaid värve loome põnevaid fotomontaaže. Püüame eksperimenteerida sarnaselt Gustav Klucisele.

Kunstisari 60+
Kumu uutel näitustel

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Algusajad:
Kell 12.00 ekskursioon eesti keeles – Kumu hariduskeskuse programmijuhid
Kell 13.00 töötuba eesti ja vene keeles – juhendajad Sandra Lääne ja Darja Andrejeva
Kell 14.00 ekskursioon vene keeles – kunstiteadlane Karin Taidre

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit

Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

Gustav Klucis. Dünaamiline linn. 1919. Fotomontaaž, kollaaž, guašš, pliiats, alumiiniumfoolium. Läti Rahvuslik Kunstimuuseum