Tagasi kalendrisse

Kumu noorteõhtu

Kumu noorteõhtu

Aeg: 25.10.18  17:00–20:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: 3 € (üli)õpilaspiletiga

Kumu noorteklubi kutsub veetma tegevusterohket õhtut muuseumis!

Neljapäeval, 25. oktoobril kell 17.00 toimub Kumu noorteklubi poolt korraldatud noorteõhtu, mille raames tutvustatakse lähemalt Kumu näitust “Kaarel Kurismaa. Kollase valguse orkester“. Leiavad aset juhitud ringkäigud ja ühised arutelud, kus saab jagada oma tõlgendusi ja ideid Kurismaa teostest.
Lisaks näitusetutvustusele saab osaleda erinevates töötubades, mis on saanud inspiratsiooni Kaarel Kurismaa mitmekülgsest loomingust, mille keskmes on kineetiline- ja helikunst. Õhtu lõpetab ainulaadne programm muusikaliste etteastetega.

Ajakava: 

Lühituurid näitusel:
17.00 EST tuur, Laureen Mangel
17.30 RUS tuur, Polina Šapovalenko ja Jekaterina Kulikova
18.00 ENG tuur, Jordan Luke Morris

Töötoad:
17.00–19.00 Kaarel Kurismaa tote bag’i valmistamise töötuba
17.30–19.00 Zootroobi töötuba 

Vestlus:
18.00–18.40 Vestlusring „Kunst ja avalik ruum. Kunstniku roll avaliku ruumi kujundamisel“, Kunstihoone kuraator Siim Preiman

Muusika:
18.45 Hannes Tõnuri (EE) ja Paul Beaudoin (US)
19.15 Lauri Lest (EE) (https://soundcloud.com/laurilest)

Siim Preiman on EKA kunstiteaduse instituudi lõpetanud kunstiagent, kes on kureerinud mitmeid grupinäituseid, kirjutanud kunstikriitikat ning töötanud EKA tunniandjana. Alates 2016. aasta kevadest sõidab ta uute kunstihuviliste juurde kohale punasesse Ford Transitisse ehitatud kunstiplatvormiga galerii galerii. Sama aasta sügisel asus ta kuraatorina tööle Tallinna Kunstihoones. Hetkel mõtiskleb hea olemise ning kunsti tegemise eetika üle hukule määratud maailmas.

Hannes Tõnuri on kunstnik ning EKA ehte- ja sepakunsti eriala vilistlane. Tema instrumendid räägivad sellest, kuidas ajas muutuvaid lugusid on võimalik edasi jutustada. Tõnurit huvitab, kuidas üht-sama lugu saab edasi rääkida erinevates vormides. Projekt „Raudlugulaul“ tuleneb tema panusest loo rääkimisele musitseeritavate skulptuuride vormis, millega on muusikul võimalik anda konkreetset lugu edasi heliteosena.

Paul Beaudoin on USA päritolu helilooja, visuaalne kunstnik ja interdistsiplinaarne teadlane. Ta tegutseb helikunstnikuna Tallinnas, kus tema töid on mängitud nt Pirita kloostris, EKKM’i kohvikus, KUMU’s ja Tallinna Ülikoolis. Beaudoin oli 2015. aastal Tallinna Ülikooli muusika osakonna Fulbrighti stipendiaat ning töötab nüüd noorte kunstnike ja teadlastega Education Arts Research OÜ raames Tallinnas.

Lauri Lest on iseõppinud klahvimängija ja elektroonilise heli looja. Tema peamisteks muusikalisteks instrumentideks on süntesaatorid ning kaja- ja ruumiefektid. Läbi minimalistlike meloodiate ja atmosfääriliste helimaastike püüab ta luua seisundeid, millesse on põimitud tantsulisus, melanhoolia ning igatsus tundemaailma sügavuste järele.

→Noorteklubi Facebook: https://www.facebook.com/kumunoorteklubi/
→Noorteklubi instagram: @kumunoorteklubi

Täname:
fritz-kola Eesti
Dispak OÜ
Kumu auditoorium

    

Rohkem infot:
Brigita Reinert
Kumu publikuprogrammide kuraator
Tel 532 26778
brigita.reinert@ekm.ee