Tagasi kalendrisse

Kumu noortelaager: Sõna saab kunstnik! 

Kumu noortelaager: Sõna saab kunstnik! 

Aeg: 13.08.19–15.08.19  11:00–17:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: 75 €

Kumu noortelaager on mõeldud noortele vanuses 13+, kes huvituvad kunstist ja kaasaegsest kultuurist. Eelnev kunstitegemise kogemus pole vajalik – igaüks on isemoodi loov!
Laager on suunatud nii eesti- ja venekeelsetele noortele!

Selle suve Kumu noortelaager seob omavahel Eesti kunstimuuseumi kollektsioonid, kaasaegsete kunstnike tegevusvälja ja uuendusliku mõtlemise. Näitusel „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“ vaadeldakse koos teoseid, mis kuuluvad muuseumi kollektsiooni ning sarnaselt kaasaegsetele kunstnikule proovitakse luua oma versioon või lugu vaadeldavale teosele. Kuidas mõtestavad vanemat kunsti tänapäeva kunstnik ja publik? Palju on kunst ajaga muutunud? Milliseid küsimusi esitavad kunstnik ja publik?

Millest koosneb üks kunstiteos? Vastuseid sellele küsimusele aitab leida Tommy Cashi ja Rick Owensi ühisnäitus, kus kunstile avaldavad mõju mood, räpp, uusgootilik trend. Lisaks vaadatakse, kuidas uuenduslikud ideed avalduvad Gustav Klucise möödunud sajandi algusel loodud graafiliste teoste teostuses ja vormis.

Kunstiteoseid üheskoos lahti mõtestades ja lugusid jagades arutletakse laiemalt kunsti rolli üle elus. Suurem osa ajast kulub aga töötubades eri kunstivormidega katsetamisele.

Mida oodata Kumu noortelaagrist?
– aktiivseid ja arendavaid huvitegevusi põnevas keskkonnas
– uute teadmiste ja oskuste omandamist
– mitmekülgseid töötube professionaalsete juhendajatega
– inspireerivaid ja toredaid tutvusi


Iga osaleja saab laagris endale kunstivihiku, mis saab tema peamiseks abivahendiks ning kuhu jäädvustub kõikide tegevuste loominguline protsess.

Päeva algus kell 11.00
Lõuna kell 13.00
Päeva lõpp kell 17.00

I päev

Omavaheline tutvumine ning uute tutvuste kinnistamine portree töötoas.

Otsime inspiratsiooni Eesti Kunstimuuseumi juubelinäituselt „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“, katsetame ebaharilikke töövahendeid ja tehnikaid, mille tulemusena valmib ruumiinstallatsioon Kumu ümbruses.

II päev

Kunst on aegade ning tihti ka distsipliinide ülene hõivates nii meeled kui kehad. Laagri teisel päeval kohtume improteatri juhendajaga, kes jagab meiega oma tarkusi ja kogemusi loovalt vaimu kui ka keha kasutamisest.

Uurime ka erinevate materjalide tekstuure ja kasutamisvõimalusi näitusel „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ ja kompositsiooni ülesehituse näiteid näitusel „Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard“. Näitustest inspireeritult kujundame siiditrükitehnikas endale T-särgid.

III päev

Laagri kolmandal päeval tegutseme taaskord „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“ näitusel ning katsetame kaasaegseid joonistustehnikaid. Loodud visandite põhjal sünnivad põnevad skulptuurid. Laagri lõpetab teoste pop-up näitus ning ühine piknik.


Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala)

Ankeet laagris osalemiseks

Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee , tel 5343 9230

Päeva algus kell 11.00
Lõuna kell 13.00
Päeva lõpp kell 17.00

Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerimist. NB! Kuna Kumu linnalaager valmib koostöös toitlustusasutustega, siis kahjuks ei laiene laagri osalustasule tulumaksusoodustus.

Vaata kõiki Eesti Kunstimuuseumi suvelaagreid siit.