Tagasi kalendrisse

Kumu noortelaager: Kunstirännakud

Kumu noortelaager: Kunstirännakud

Aeg: 21.08.18–23.08.18  11:00–17:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid, Kumu hariduskeskus
Hind: 75 €

Kumu noortelaager on mõeldud noortele vanuses 13+, kes huvituvad kunstist ja kaasaegsest kultuurist. Eelnev kunstitegemise kogemus pole vajalik – igaüks on isemoodi loov!

Laagri tegevused on eesti keeles. Julgustame osalema ka teise emakeelega noori, kes soovivad eesti keelt praktiseerida!

Selle suve Kumu noortelaager seob omavahel 500 aastat vana kunsti ja kaasaegsete kunstnike tegevusvälja. Koos võetakse ette rännak ajas, et avastada maailmakuulsa renessansiajastu kunstniku Michel Sittowi šedöövreid. Saame teada milliseid oskusi oli toona tarvis, et üldse meistriks saada, sealjuures ise erinevaid vahendeid ja tehnikaid läbi katsetades! Kuidas mõtestab vana kunsti aga tänane publik? Palju on kunst ajaga muutunud?

Maalikunst pole kaasajal kuhugi kadunud, aga see-eest võtnud uusi rolle ja murdnud raamidest välja. Nii möödub üks laagripäevadest kaasaegse maalikunsti lainel, Kumu sisehoovis kunstnike Kristi Kongi ja Kasper Bosmans loodud Imedemaal. Lisaks püütakse leida vastust küsimusele, kas ka videokunst võib olla maaliline.

Kunstiteoseid üheskoos lahti mõtestades ja lugusid jagades arutletakse laiemalt kunsti rolli üle elus. Suurem osa ajast kulub aga töötubades eri kunstivormidega katsetades.

Mida oodata Kumu noortelaagrist?
– Aktiivseid ja arendavaid huvitegevusi põnevas keskkonnas
– Uute teadmiste ja oskuste omandamist
– Mitmekülgseid töötube professionaalsete juhendajatega
– Inspireerivaid ja toredaid tutvusi

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala)

Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee, tel 5343 9230
Registreeri laagrisse SIIN

Päeva algus kell 11.00
Lõuna kell 13.00
Päeva lõpp kell 17.00

Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerimist. NB! Kuna Kumu linnalaager valmib koostöös toitlustusasutusega, siis kahjuks ei laiene linnalaagri osalustasule tulumaksusoodustus.

Vaata kõiki Eesti Kunstimuuseumi suvelaagreid siit