Tagasi kalendrisse

Kumu linnalaager: Sõna saab kunstnik!

Kumu linnalaager: Sõna saab kunstnik!

Aeg: 21.08.19–23.08.19  10:00–16:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: 75 €

Sobib 8–12-aastastele
Rühmas kuni 15 last
Laagris saab osaleda kas eesti- või venekeelses laagrirühmas.

Kumu kunstimuuseumi linnalaager keskendub juulis avatavale näitusele „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“. Näitusel saab lähemalt uurida muuseumi kollektsiooni, mille geograafiline ja ajaline mõõde ulatub rahvusvahelisest kohalikuni, keskajast tänapäevani. Samal ajal jälgitakse, kuidas sellesse sekkub kaasaegne kunstnik, kes pakub mingist ajajärgust, tööst või liikumisest oma versiooni. Gustav Klucise fotomontaažid aitavad meil siduda uuenduslikud ideed põnevate tehniliste lahendustega, sest läbi aegade on kunstniku töös olnud idee ja vorm võrdväärsed. Katsetame enda peal kaasaegse kunstniku rolli, kes mõtestab lahti möödunud sajanditel elanud kolleegide elu ja loomingut. Leiame vormi ideedele ja lugudele, nagu seda teevad kunstnikud. Inspiratsiooni ammutatakse nii näitusesaalis kui ka stuudiotes, kus valmivad meie loovtööd. Laagri lõpetab juba traditsiooniks saanud piknik uute ja vanade laagrisõprade ning kunsti keskel.


Iga osaleja saab endale laagris kunstivihiku, mis saab tema peamiseks abivahendiks ning kuhu jäädvustub kõikide tegevuste loominguline protsess.

Päeva algus kell 10.00
Lõuna kell 13.00
Päeva lõpp kell 16.00

I päev

Mänguline omavaheline tutvumine ning uute sõpruste kinnistamine portree töötoas.

Otsime inspiratsiooni Eesti Kunstimuuseumi juubelinäitusel „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“, katsetame ebaharilikke töövahendeid ja tehnikaid, mille tulemusena valmib ruumiinstallatsioon Kumu ümbruses.

II päev

Tutvume kunstimuuseumi ruumilise keskkonnaga ning muutume osaks selle arhitektuurist. RLOALUARNADi teos, kus noored arhitektid teostasid suuremõõtmelise ruuminegatiivi, aitab ja inspireerib vormide otsingul. Päeva teises pooles uurime erinevate materjalide tekstuure ja kasutamisvõimalusi näitusel „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ ja kompositsiooni ülesehituse näiteid näitusel „Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard“.  Näitusekülastusest inspireeritult kujundame kõrgtrükitehnikas endale T-särgid.

III päev

Viimasel päeval suundume vabaõhumaali retkele nii nagu see on kombeks olnud kunstnikele läbi sajandite. Erinevate akvarellitehnikate abil loome kiired ja värvirikkad etüüdid. Laagri lõpetab traditsiooniline tunnistuste jagamine ning ühise söödava installatsiooni kokkupanemine ja „hävitamine“.


Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala)

Ankeet laagris osalemiseks

Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee , tel 5343 9230

Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14  päeva pärast registreerimist. NB! Kuna Kumu linnalaager valmib koostöös toitlustusasutusega, siis kahjuks ei laiene linnalaagri osalustasule tulumaksusoodustus.

Vaata kõiki Eesti Kunstimuuseumi suvelaagreid siit.