Tagasi kalendrisse

Kumu Dokumentaal: Delfiinimees

Kumu Dokumentaal: Delfiinimees

Aeg: 07.11.18  18:00–18:30
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: Tasuta

Rež Lefteris Charitos
Kreeka, Prantsusmaa, Jaapan 2017, 78 min
Inglise, prantsuse ja jaapani keeles, ingliskeelsete subtiitritega 

Filmi juhatab sisse Eesti Sukeldujate Klubi instruktor Terje Meos.

Sukelduja, seikleja, filosoof ja elunautleja Jacques Mayol, keda maailm tunneb ka Delfiinimehena, oli terve oma elu imetletud superstaari staatuses, kuid sooritas ikkagi teistest hüljatuna 74aastasena enesetapu. Oma pika karjääri jooksul ei tegelenud Mayol mitte ainult sukeldumisega ja sügavuste rekordite purustamisega, vaid püüdis leida vahetut kontakti inimeste ja looduse vahel, tehes seda eelkõige delfiinidega suheldes.

Kreeka dokumentalisti Lefteris Charitose käe all on valminud unikaalne dokumentaalfilm, mis viib vaataja seniavaldamata arhiivikaadrite abiga nii Mayoli vähetuntud eraellu kui ka maailma, kus mees ennast kõige turvalisemalt tundis – loodusesse ja ookeani keskele. 1950.–1960. aastatel Jaapanis, Prantsusmaal, USAs, Indias Kreekas ja Bahamas ülesvõetud kaadrid ja mitmete kaasaja tuntumate sukeldujate mälestused Mayolist annavad hea ettekujutuse rahutust inimloomusest, mis pidevalt peab otsima ja mitte kunagi rahule jääma.

Jacques Mayoli töö ja elu inspireeris tugevalt ka Prantsuse režissööri Luc Bessoni, kes tegi 1980. aastate keskel mitmeid kassarekordeid purustanud vapustavalt kauni mängufilmi “The Big Blue”, milles peakangelast kehastas Jean-Marc Barr, kes on ka „Delfiinimehe“ minajutustaja.

Klipp: https://www.youtube.com/watch?v=jFDdAFglFAY

https://vimeo.com/237685725

https://www.dolphinmanfilm.com/the-film