Tagasi kalendrisse

Isabel Aaso-Zahradnikova ettekanne Maire Männiku teoste restaureerimisest

Isabel Aaso-Zahradnikova ettekanne Maire Männiku teoste restaureerimisest

Aeg: 24.10.19  18:00–19:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Neljapäeval, 24. oktoobril kell 18 tutvustab näituse „Maire Männik. Eesti legend Pariisis“ raames Maire Männiku teoste tehnilist ülesehitust ning restaureerimisprotsessi Eesti Kunstimuuseumi skulptuurikonservaator Isabel Aaso-Zahradnikova.

Pariisis elanud ja end erialaselt teostanud eesti kujuri Maire Männiku rohkem kui 100 skulptuuri andis kunstniku poeg Erki Männik kingitusena Eesti Vabariigile üle 2003. aastal. Pariisist Eestisse jõudes ei olnud Maire Männiku kunstikogu teoseid võimalik aastaid avalikkuses eksponeerida. Ülisuurte kahjustustega ebatraditsioonilises tehnikas, osaliselt väga suure formaadiga armeeritud kipsist vabaskulptuure, portreeloomingut ja medalikavandeid (enam kui 60 teost) konserveeriti 13 aastat. Konserveerimistööde eesmärgiks oli anda eesti rahvale tagasi nimeka väliseesti skulptori looming ning lõimida see eesti kunsti võõrandamata osana maailma kunstipärandisse.

Maire Männik (1922–2003) oli skulptor, kes elas ja töötas sõjajärgsete aastakümnete Pariisis ning oli kuulsa vene-prantsuse kunstniku Ossip Zadkine’i õpilane. Tema loomingus ühinevad loodusmotiivid abstraktsete vormielementidega. Männikust jäid maha arvukas portreelooming ja figuratiivne plastika, abstraktsed kompositsioonid, avalikud skulptuurid ning medalid. 2004. aastal kinkis kunstniku poeg suurema osa tema ateljeepärandist Eesti Vabariigile.

Näituse kuraator on Juta Kivimäe.

Üritusel osalemine muuseumipiletiga.

Maire Männik viimistleb skulptuuri „Helisev perspektiiv“. Pariis, 1956. Foto: Willy Maywald