Tagasi kalendrisse

Artist talk: Deimantas Narkevičius

<i>Artist talk</i>: Deimantas Narkevičius

Aeg: 04.10.18  18:00–19:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Kumu kaasaegse kunsti näitusel „Ekraani arheoloogia“ toimub artist talk kunstnik Deimantas Narkevičiuse ja näituse kuraator Triin Tulgiste vahel.

Deimantas Narkevičius (1964, Leedu) on kunstnik, kes elab ja töötab Vilniuses. Narkevičius õppis Vilniuse Kunstiakadeemias skulptuuri, kuid ta looming on keskendunud peamiselt filmi ja video abil lugude jutustamisele. Ta tähelepanu keskpunktis on ajaloo uurimine praegusest subjektiivsest vaatepunktist lähtudes. Ajaloost on saanud ta metodoloogia ja peamine uurimisaines. Narkevičiuse filmid, mis kasutavad dokumentaalseid salvestisi, pealelugemist, intervjuusid, taaskehastamist ja leitud fotosid, allutavad ajaloolised sündmused kino ja jutuvestmise narratiivsele struktuurile. Oma loomingus uurib Narkevičius isiklike mälestuste suhet poliitilise ajalooga, eriti oma kodumaal Leedus.

Näitus „Ekraani arheoloogia“ on eelkõige orienteeritud nähtustele, mille vastu tunnevad huvi hetkel Eestis töötavad kunstnikud. Siia hulka kuuluvad erinevat tüüpi dokumentaalsed ja lavastuslikud jutustused, analoog- ja digitaalse tehnoloogia spetsiifikaga tegelevad teosed, multimeedia installatsioonid, samuti erinevad arvuti- ja veebipõhised arengud. Erinevalt mitmetest mõjukatest käsitlustest, mis keskenduvad eelkõige ekraani- või videokunstile kui liikuva pildiga seotud nähtusele, kaasab näitus, toetudes Lev Manovichi käsitlusele ekraanist kui aknast uude reaalsusesse, mis ei pea tingimata liikuvat pilti esitama, diskussiooni ka foto võtteid kasutavad teosed.

Üritus toimub inglise keeles.

Taavi Suisalu. Maastikud ja portreed. 2016. Kunstniku loal