Tagasi kalendrisse

Feministliku kirjanduse õhtu „Ainult tüdrukutele“

Feministliku kirjanduse õhtu „Ainult tüdrukutele“

Aeg: 16.02.20  17:00–18:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Muuseumipilet 15.–16. veebruaril ainult 3 eurot!

16. veebruaril kell 17.00 toimub Kumu kunstimuuseumis feministliku kirjanduse õhtu „Ainult tüdrukutele“, mis ühendab näitusi „Sisse, sisse – uks on lahti!“ ja „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“. Üritus leiab aset Kumu sünnipäevaprogrammi raames näitusel „Sisse, sisse – uks on lahti!“ ning on kontseptuaalne laiendus naiselikkust ja selle kujutamisviise, naise keha temaatikat ning naise sotsiaalseid rolle käsitlevatele näitustele.

Õhtu jooksul esitavad oma tekstipõhist loomingut kirjanik ja tõlkija Maarja Kangro, kunstnik ja kirjanik Margit Lõhmus, kunstnik Eva Mustonen, kultuurikriitik ja luuletaja Piret Karro ning muusik ja kultuuriajakirjanik Kaisa Ling. Esitamisele tuleb autorite senine looming, sealhulgas mõned värskemad teosed.

Kunstnike juba tuntud teoseid ja uut loomingut miksiv näitus „Sisse, sisse – uks on lahti! Edith Karlson, Mary Reid Kelley, Eva Mustonen“ hargneb vaataja ees omavahel lõdvalt seotud jutukogumina, mis rullub järgemööda lahti nelja märksõna kaudu, mis kõik mängivad avatuse, sisenemise või piiri ideega. Nendeks märksõnadeks on „koletis“, „keha“, „kodu“ ja „plahvatus“. Näituse kuraator on Triin Tulgiste.

Sissepääs: 3 eurot

Kumu sünnipäeva täpsema kava leiab siit.