Tagasi kalendrisse

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel: Marge Monko“

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel: Marge Monko“

Aeg: 26.03.20  18:00–19:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Näitust „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis“ tutvustab kunstnik Marge Monko.

Marge Monko (1976) elab ja töötab Tallinnas. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias (MA fotograafias, 2008) ja täiendanud ennast Viini Rakenduskunstide Ülikoolis. Aastatel 2013-2015 osales ta kaheaastases stuudioprogrammis HISKis (Higher Institute for Contemporary Art) Gentis, Belgias. Monko töötab fotograafia-, video- ja installatsiooni meediumites. Enamik tema teoseid on seotud mõne sündmusega ajaloost ning on mõjutatud psühhoanalüüsi, feminismi ja visuaalkultuuri teooriatest. Tema viimased projektid tegelevad romantilise diskursusega ja selle vihjetega reklaamides ja kommertsdisainis.

Näitus „Eneseloomine“ keskendub 19. sajandil naiste eneseteadvuses ja ühiskondlikus positsioonis alguse saanud muutustele, mis kajastuvad nii naiskunstnike tegevuses kui ka naise kujutamise viisides. Tegemist on seni suurima Eesti naiskunstnike loomingut tutvustava väljapanekuga, mis toob päevavalgele palju vähetuntud materjali ja asetab selle dialoogi Soome naiskunstnike teostega. Näitus on sündinud koostöös Ateneumi kunstimuuseumiga.

Eriprogramm „Kunstnikuga näitusel“ on Kumu kunstimuuseumi ürituste sari, mis käivitus spetsiaalselt Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäeva puhul, hõlmates kõiki vahelduvaid näituseid alates sügishooajast kuni kevadeni. Iga näitusega astub dialoogi üks Eesti kaasaegne kunstnik, kes viib näitusel läbi temaatilise ekskursiooni, lähtudes enda vaatepunktist ja loomingulistest praktikatest. Nii avaneb publikule ainulaadne võimalus näha Kumus eksponeeritud näitusi uuest ja põnevast – igapäevaselt praktiseeriva kunstniku – vaatenurgast.