Tagasi kalendrisse

Eriekskursioon: “Postsovetlik ja šikk”

Eriekskursioon: “Postsovetlik ja šikk”

Aeg: 02.07.19  18:00–19:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: 15 €

Eriekskursioonid Kumu näitusel Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast” koos kunstiteadlase ja kuraatori Liisa Kaljulaga.

Teisipäeva õhtuti, kui muuseum on juba tavakülastusteks suletud, avaneb eriprogrammis osalejatel ainukordne võimalus tutvuda Kumu moenäitusega “Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast”. Kas nõukogude aeg saab olla inspiratsiooniks kunstile ja moekunstile? Kas pärast raudse eesriide langemist tekkinud Ida-Euroopal võib olla oma postsovetlik šikk? Näitusel „Sots art ja mood“ tuuakse kokku kaks siinsest regioonist alguse saanud originaalset kunstiliikumist, mida on saatnud märkimisväärne rahvusvaheline tähelepanu: 1970.–1980. aastate sots art kujutavas kunstis ning 2010. aastate postsovetlik esteetika moekunstis. Neid liikumisi ühendab lähtumine kohalikust ajaloost, selle sümboolsest ja materiaalsest pärandist, olgu selleks punane viisnurk, lillelised kitlid või Berliini müür.

Publikuprogrammis osalejad saavad kunstiteadlase ja kuraatori Liisa Kaljula juhendamisel süveneda näitusel eksponeeritud kunstnike unikaalsesse loomingusse. Liisa Kaljula on kunstiteadlane, kes on tegelenud nõukogude minevikuga nii oma uurimistöös kui ka mitmetel varasematel näitustel nagu „Nõukogude öö. Raul Rajangu“ või „Maria Kapajeva. Unistus on helge, veel ebaselge“. Näituse „Sots art ja mood“ ettevalmistused on viinud teda välitöödele nii Moskva kui Kiievi tänavatele, metroosse ja moekunstnike ateljeedesse.

Piletid Piletilevist

Ekskursioon toimub kahel korral:
T, 18. juuni kell 18.00
T, 2. juuli kell 18.00