Tagasi kalendrisse

Emadepäev

Emadepäev

Aeg: 06.09.19  19:00–21:30
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: 20 € / 16 €

Ugala teater

Lavastaja: Liis Aedmaa
Kunstnik: Annika Lindemann
Muusikaline kujundaja: Peeter Konovalov
Valguskunstnik: Villu Konrad
Videokunstnik: Katre Sulane
Koreograaf: Liisa London

Osades
Jaana Kena, Kadri Lepp, Triinu Meriste ja Terje Pennie

Keskmine ema vastab ühe päeva jooksul kuni kolmesajale oma laste esitatud küsimusele. See teeb umbes 18 küsimust tunnis. Kõige rohkem küsimusi küsitakse söögi ajal, keskmiselt 11 iga lapse kohta, sellele järgnevad poeskäigud – 10 küsimust ja magamamineku aeg – 9 küsimust. Ka juhul, kui isa viibib neile lähemal, pöördub 82% väikelastest oma küsimusega esmalt ema poole. Sõbra juurest või koolist koju jõudes on veel enne välisukse sulgumist lapse esimene küsimus enamasti: „Kus ema on?“

Aga millal emad oma küsimusi küsida saavad? Kelle poole on neil pöörduda? Google’i, netifoorumite, lastekasvatusõpikute, sõbrannade, oma emade? Meie otsustasime, et pöördume publiku poole ja räägime asjadest nii, nagu need on. Ausalt ja ilustamata.

Nii ongi “Emadepäev” heitlik, paiguti naerma ja paiguti hulluks ajav lavastus täis kraaklemist, rõõmu, nuttu, armastust, ürgvarajasi hommikuid ja hirmhiliseid õhtuid, kõikjal vedelevaid mänguasju, pähekulunud lastelaule, ebaõnnestunud sünnipäevatorte ning lõputuid muusikakooliaktuseid.

Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 10 minutit.

Lavastus sobib vaatamiseks alates 15. eluaastast. Laval suitsetatakse.
https://www.ugala.ee/lavastus/emadepaev/