Tagasi kalendrisse

Ekskursioon 60+: Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid

Ekskursioon 60+: Saksamaa metsikud. Die Brücke ja Der Blaue Reiteri ekspressionistid

Aeg: 29.12.17  12:00–13:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Näitus toob vaatajate ette maailmakuulsate Saksa ekspressionistide E. L. Kirchneri, E. Nolde, F. Marci, V. Kandinsky jt teosed 20. sajandi algusest. Nende looming raputas Euroopa toonast kunsti, pakkudes seninägematuid värve, emotsioone ja vaimsust. Saksa autorite kõrval otsib näitus metsikuse jälgi ka Eesti kunstist.

Töötuba: graafikakatsetused – sügavtrükk

Jõulukuul jätkatakse graafika eri tehnikate katsetamist ja võetakse luubi alla sügavtrükk. Erinevalt kõrgtrükist hõõrutakse värv trükivormi süvistesse. Tõmmis võetakse niisutatud paberile pressi abil.

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

 

Franz Marc. Hobuste loomine. 1913. Museum de Fundatie, Zwolle