Tagasi kalendrisse

Ekskursioon 60+: Poeesia ja spliin

Ekskursioon 60+: Poeesia ja spliin

Aeg: 30.09.16  11:30–12:30
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada. Ringkäigud toimuvad iga kuu viimasel reedel (juhul kui see ei ole programmis märgitud teisiti).

19. sajandil valitses allasurutud ja kammitsetud naiselikkus. Moes väljendus see uudses siluetis, mis saavutati krinoliini ja korseti abil. Moodi tulid ka mustad kleidid, kuna ajastule iseloomuliku suure suremuse tõttu kanti palju leinariideid.

Kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Kell 14.00 vene keeles – kunstiteadlane Karin Taidre

Võimalus osaleda ka töötoas!
Kell 13.00–14.00 toimub Kumu hariduskeskuses töötuba „Pitsid ja mustrid“töötuba_pitsid ja mustrid

Viktoriaanliku ajastu kleite saadavad Aleksandr Vassiljevi kogu näitel peened pitsrätid ja -detailid. Just viktoriaanliku moe aksessuaaridest inspireeritult avaneb 30. septembri töötoas võimalus valmistada omanäoline pitsmustritega riidekott. Šabloonide, erinevate pitskangaste ja tekstiilivärvide abil valmib ilus meene endale või oma lähedasele.
Töötoa osalustasu 3 € / in tuleb eelnevalt tasuda Kumu kassasse. Kõik töövahendid on hinna sees.

Pidulik kostüüm. 19. sajand. Aleksandr Vassiljevi Fond