Tagasi kalendrisse

Ekskursioon 60+: Kurja lillede lapsed. Eesti dekadentlik kunst

Ekskursioon 60+: Kurja lillede lapsed. Eesti dekadentlik kunst

Aeg: 24.11.17  12:00–13:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

„Mu arm, kas meeles veel on sul see lõõskav suvi? Mu arm, kas meeles veel on sul see selge, särav päev, kui paelus meie huvi üks raibe maantee käänakul?” (Ch. Baudelaire, tlk August Sang).

Läbi aegade on kunstnikke ja kirjanikke kõige kauni kõrval lummanud ka inetus ja kõlvatus. Elu pahupool paelus ka legendaarset poeeti Charles Baudelaire’i. Tema morbiidsest, ent elegantsest mõtte- ja tundemaailmast said 20. sajandi alguses inspiratsiooni ka eesti kunstnikud.

Töötuba: graafikakatsetused – kõrgtrükk

Novembrikuus proovitakse töötoas kätt kõrgtrükiga. Reljeefsete paber- ja papp-pindade vaheldumisega luuakse isikupäraseid kõrgtrükiteoseid.

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

 

Eduard Wiiralt. Kunstnik. 1917. Eesti Kunstimuuseum