Tagasi kalendrisse

Ekskursioon 60+: Andres Tolts. Maastik vaikeluga

Ekskursioon 60+: Andres Tolts. Maastik vaikeluga

Aeg: 26.01.18  12:00–13:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Andres Tolts on 20. sajandi teise poole Eesti kunsti klassik. Tema loomingu juured on 1960. aastate lõpu kunsti kontseptuaalses pöördes ja popilikus esteetikas. Toltsi teosed uurivad ning nihestavad objekti, ruumi ja pildi suhteid.

Töötuba: väike popkunst – pross

Andres Toltsi esteetikast inspireeritult luuakse maali ja kollaaži abil väiksed popkunstiteosed, millest valmivad sama töötoa raames prossid. Nõnda saab iga osaleja oma kunstiteost alati kaasas kanda.

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

 

Andres Tolts. Öö. 1987. Eesti Kunstimuuseum