Tagasi kalendrisse

Lükkub edasi! Eesti ja Venemaa kunstikroonika – valik tähtpäevi 2018. Vormis väljendatud kirg ja valu (vene keeles)

Lükkub edasi! Eesti ja Venemaa kunstikroonika – valik tähtpäevi 2018. Vormis väljendatud kirg ja valu (vene keeles)

Aeg: 14.03.18  17:30–19:00
Asukoht: Kumu hariduskeskus
Hind: 5 €

LOENG LÜKKUB EDASI!

Vincent van Goghi (Madalmaad) 165. sünniaastapäevaks,

Edvard Munchi (Norra) 155. sünniaastapäevaks, Konrad Mäe (Eesti) 140. sünniaastapäevaks

Van Goghi maalid kujunesid mõjuvaks, armastust ja kannatust täis dialoogiks maailma, jumala, eelkõige aga iseendaga. Oma tunnete ja läbielamiste edasiandmiseks arendas ta täielikku vabadust maalikeeles. Tema teosed hämmastavad oma avatuse, värvide kõlavuse ning hoogsate viimistlemata pintslilöökidega.

„Edvard Munchi „Karje“ kui üks maailma tuntumaid maaliteoseid on paljude silmis kaasaegse inimese maailmatunnetuse tõeliseks kehastuseks. Selle märgilise „protoekspressionistliku“ töö läbitungivas kujundis on leidnud kajastuse inimolemuse haprus ja traagilisus.

Konrad Mäe maalide säravaid värve on raske unustada: kunstnik on maalinud tagasihoidlikke Põhjala maastikke kiirgavate lõunamaiste nähtustena. Mägi, üks kuulsamaid eesti kunstnikke nii kodus kui ka välismaal, suutis pingelises ja emotsionaalses maalis väljendada oma tunnete keerulist maailma.

Muuseumitundide sari on pühendatud Eesti ja Venemaa kunstikroonika valitud tähtpäevadele. Kumu kunstimuuseumi püsiekspositsioonis, näitustel ning loenguruumis käsitletakse erinevate meistrite loomingu stiililisi ja žanrilisi aspekte ning visuaalse keele omapära. Sari on mõeldud õpetajatele, tudengitele ja kõigile kunstiajaloohuvilistele.

Lektor: kunstiteadlane Karin Taidre

Üritus toimub vene keeles