Tagasi kalendrisse

Eesti ja Venemaa kunstikroonika – valik tähtpäevi 2018. „Maal peab olema peoks silmadele“ (vene keeles)

Eesti ja Venemaa kunstikroonika – valik tähtpäevi 2018. „Maal peab olema peoks silmadele“ (vene keeles)

Aeg: 17.02.18  15:00–16:30
Asukoht: Kumu hariduskeskus
Hind: 5 €

Eugene Delacroix’ (Prantsusmaa) 220. sünniaastapäevaks, Boriss Kustodijevi (Venemaa) 140. aastapäevaks ja Paul Burmani (Eesti) 130. sünniaastapäevaks

Selleks et maalist oleks saanud pidu silmadele – tema enda definitsiooni järgi –, loobus Eugene Delacroix klassikalisest lineaarsest kompositsioonist, määrates värvi kui võtmeteguri rolli 19. sajandi maalis. „Suurt romantikut“ on huvitanud värvi elu ümbritsevas maailmas, optilised efektid, eraldatud pintslilöökide julge kasutus: selles ennetas ta impressionistide avastusi.

Muuseumitunnis pakub samuti huvi jälgida, kuidas kasutavad värvi emotsionaalseid ja väljenduslikke võimalusi Boriss Kustodijev ja Paul Burman.

Muuseumitundide sari on pühendatud Eesti ja Venemaa kunstikroonika valitud tähtpäevadele. Kumu kunstimuuseumi püsiekspositsioonis, näitustel ning loenguruumis käsitletakse erinevate meistrite loomingu stiililisi ja žanrilisi aspekte ning visuaalse keele omapära. Sari on mõeldud õpetajatele, tudengitele ja kõigile kunstiajaloohuvilistele.

Lektor: kunstiteadlane Karin Taidre

Üritus toimub vene keeles