Tagasi kalendrisse

Eesti ja Venemaa kunstikroonika – valik tähtpäevi 2018. Eesti graafika ajaloost (vene keeles)

Eesti ja Venemaa kunstikroonika – valik tähtpäevi 2018. Eesti graafika ajaloost (vene keeles)

Aeg: 19.05.18  15:00–16:30
Asukoht: Kumu hariduskeskus
Hind: 5 €

Eesti graafika ajaloost. Eduard Wiiralti 120. sünniaastapäevaks, Vive Tolli 90. sünnipäevaks ja Eve Kase 60. sünnipäevaks

Seoses Tallinna Graafikatriennaali 50. aastapäevaga käsitleme eesti graafika olulisi nähtusi.

Eesti kunsti legend Eduard Wiiralt on eluteatri filosoofilise lahtimõtestamise ja kõrge professionaalsuse traditsioonide alusepanija eesti graafikas. Talle allusid nii inimhinge varjatud elu saladused kui ka mis tahes graafilise tehnika keerukus. Wiiralti virtuoosselt teostatud graafilised lehed on tugevalt mõjutanud eesti graafika arengut.

Vive Tolli kuulub 1950. aastate eesti graafikute põlvkonda, kes on määranud nõukogude perioodi graafika kõrget taset. Tema rahvaluulemotiividele, maaelule ja loodusteemadele pühendatud töid eristab lüürilisus, lihtsus ja hingelisus.

Oma loomingus alateadvuse, mütoloogia, sümbolismi, ekspressionismi, feminismi ja antropoloogilise dokumentalismiga seonduvaid teemasid käsitlenud Eve Kask on aastaid olnud Tallinna Graafikatriennaali president.

Muuseumitundide sari on pühendatud Eesti ja Venemaa kunstikroonika valitud tähtpäevadele. Kumu kunstimuuseumi püsiekspositsioonis, näitustel ning loenguruumis käsitletakse erinevate meistrite loomingu stiililisi ja žanrilisi aspekte ning visuaalse keele omapära. Sari on mõeldud õpetajatele, tudengitele ja kõigile kunstiajaloohuvilistele.

Lektor: kunstiteadlane Karin Taidre

Üritus toimub vene keeles