Sirje Runge. Suur armastus.

30. oktoober 2010 – 2. jaanuar 2011
Kumu kunstimuuseumi 5. korrus, nurgasaal

KUMUS EKSPONEERITAKSE SIRJE RUNGE HIIGELMAALI “SUUR ARMASTUS”

sirje-runge-1

Kumu kunstimuuseumi 5. korruse nurgasaalis maalikunstnik Sirje Runge näitus “Suur Armastus”. 2003. aastal valminud maali eksponeeritakse Kumus esmakordselt, varem on meie kunstipublikul olnud võimalus teost näha 2004. aasta talvel Eesti Arhitektuurimuuseumis Rotermanni soolalaos.

Sirje Runge on ise öelnud: “See maal on minu armastusavaldus maailmale”, ning ei midagi vähemat kui “suur” ei saa tõepoolest öelda armastuse kohta, mis rullub vaataja ette lahti kümnemeetrise hõbetatud maalina, tervet lõuendirulli hõlmava materjali- ning faktuuritundliku minimalistliku suurvormina. Minimalistlikule kunstile omaselt sünnib ka see teos tegelikult kohtumisel vaatajaga, olles igal ajahetkel sõltuvalt valgusest ja vaatamisrakursist täiesti erinev, ainukordne. Selle maali vaatamine saab olla eelkõige protsess, väga isiklik kohtumine “Suure Armastusega”.

Ainukordne on ka hiiglaslikes mõõtmetes maali eksponeerimise tehnoloogia. Konstruktsiooni, mille abil lõuend näitusesaalis justkui kaalutuna õhus ripuks, projekteeris arhitekt Jaan Ollik, kellel on suur roll teose idee realiseerimisel.

Näitus jääb avatuks 2. jaanuarini 2011.