Sari „Noored Kumus“


Töötubade sari „Noored Kumus“ pakub hea võimaluse uudistada lähemalt näitusi, katsetada põnevaid kunstitehnikaid ja saada uusi tutvusi. Vaata kunsti värske pilguga!

Ära karda kui kunst pole Sinu lemmik Trivia teema. Oma arvamuse avaldamiseks ja arutlemiseks pole see oluline. Garanteerime, et „Noored Kumus“ kohtumistel avastad iga kord midagi uut, kui oled ise väljakutseks avatud!

Pane kuupäevad kalendrisse kirja ja tule lihtsalt kohale. Kui mitte praegu, siis millal veel!?

Kohtumispunkt Kumu infolaua juures. Pilet 6 € (juhul kui see ei ole programmis märgitud teisiti). Hind sisaldab muuseumipiletit, juhendamistasu ja töövahendeid.

Jaga kogetut: #nooredkumus

Rohkem infot Facebookis!

17. veebruar kell 13.00–15.00  Pilet 1 €!
Fanzine

Kumu sünnipäeval toimuval raamatulaadal on fookuses kunstiraamatud. Noortele mõeldud töötoas uuritakse aga lähemalt alternatiivseid ja isetegevuslikke trükiseid, mida kutsutakse zine’ideks. Erinevaid trüki- ja paljundustehnikaid kasutades saab iga osaleja luua endale oma fanzine. Töötuppa võib inspiratsiooniks kaasa tuua ajakirju, pilte ja fotosid.

Juhendaja Britta Benno on Tallinnas elav ja töötav graafik ja joonistuskunstnik.

17. märts kell 14.00–16.00
Ruumiloome

Leonhard Lapini ruumiloomest inspireeritud töötuba teeb selgeks kompositsiooniõpetuse põhitõed. Iga teos – ükskõik kas pinnaline või ruumiline, liikuv või paigalpüsiv, on ühtlasi kompositsioon, mida vaataja näeb ja tõlgendab. Oskus  teose kompositsiooni analüüsida on iga kunstniku töös oluline osa. Samuti on see väärt oskus ka enda elukeskkonna hindamisel ja kujundamisel.

Juhendaja Leena Kuutma on Tallinna Kunstikooli vormiõpetuse ja kompositsiooni õppejõud.

28. aprill kell 14.00–16.00
Robootika

Töötoas katsetatakse LEGO Mindstorms robotitega ja nende programmeerimisega. Võimalik on lahendada erinevaid ülesandeid, mis kõik on seotud missiooniga Marsile. Näiteks tuleb päästa kinni jäänud marsikulgur või korjata kivinäidiseid teadlastele uurimiseks.

Koostöös Mektory Tehnoloogiakooliga.

19. mai kell 19.00–22.00 TASUTA!
Muuseumiöö eri

Kord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad üle terve Eesti muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-euroopalist muuseumiööd. Eestis toimub muuseumiöö sel aastal pealkirja “Öös on pidu” all. Kumu noorteklubi ja Tallinna Kunstikooli õpilased ühendavad sedapuhku jõud ja pakuvad muuseumiööl kõigile pidulistele loomingulist tegevust Kumu stuudiotes!

Juhendaja rollis on Kumu noorteklubi liikmed ja Tallinna Kunstikooli õpilased.