Põhikooli II astmele

Muuseumitunnid uutel näitustel

Uus! „Anarhitektuur“ – avad ruumis
Näitusel „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“ (22.02.19–08.06.19)
Põhikooli II astmele
Kestus: 90 minutit
Õpime mõtlema arhitekti moodi ning uurime, kuidas saaksime planeerida elupaiku nii, et kõigil elanikel oleks hea olla. Näitusel „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni on kaks märgilist kunstnikku muutnud ruumi nii, et saaksime tunnetada ning mõelda tehislikust keskkonnast uudsel ja tavapäratul moel, kasutades selleks oma keha ja teisi meeli.
Heidame pilgu avalikus ruumis esineva grafiti maailma ning räägime selle nähtuse ühiskondlikest valupunktidest. Loovtöö osas uurime ja valmistame Gordon Matta-Clarki kombel kuupi.
Märksõnad: arhitekt, planeerimine, materjal, jätkusuutlikkus, kogukond, ruum, elupaik, avalik ruum, grafiti.

Muuseumitunnid püsinäitusel

Tere, Kumu
4.-12. klassile
Kestus: 90 minutit
„Tere, Kumu“ on Kumu kunstimuuseumi arhitektuuri ja näitusekeskkonda tutvustav muuseumitund, mis sobib hästi esmakülastuseks. Ühisel ringkäigul saadakse ülevaade ühest Eesti silmapaistvamast muuseumimajast: liftiuste vahelt piilutakse maa-alust hoidla- ja transporditasandit ning käiakse läbi näituseplokk kuni 5. korruse kaasaegse kunsti galeriini välja. Ei jää tähelepanuta ka kunst – eri kunstiliike ja ajastuid aitavad avada valitud teosed muuseumi erinevatelt näitustelt. Muu hulgas uuritakse, kuidas on valminud traditsiooniline õlimaal või pronksskulptuur, samuti video- ja fototeosed. Koos nähtu üle arutledes ja seoseid luues tekib külastuse lõpuks ülevaade Kumu hoonest ning seal leiduvast kunstist. Eri vanuseastmeid ootab isemoodi loovülesanne.
Märksõnad: Kumu arhitektuur, hoidla, kuraator, püsinäitus, kaasaegne kunst, maal, skulptuur, graafika, installatsioon.

Kangelased ja antikangelased
Püsinäitustel
4.-8.klassile
Kestus: 90 minutit
Muuseumitunnis uuritakse Kumu püsinäitustel eksponeeritud teostel mütoloogilisi ja ajaloolisi suurkujusid Euroopa ja Eesti kultuuriloos. Kunstimuuseumis kangelasi otsides ei jää mainimata Köler ega Faehlmann. Teekonnal kohatakse näiteks Kalevipoega ja Stalinit, tutvutakse Heraklese ja tema vägitegudega, lahendatakse Sfinksi mõistatust ning luuakse meeme.
Märksõnad: mütoloogia, Kalevipoeg, Herakles, kangelane, antikangelane, ajalooline isik, propaganda