Põhikooli II astmele

Muuseumitunnid uutel näitustel

Konrad Mägi
alates põhikooli II aste – 8. klass
Konrad Mägi maastikumaalide näitus annab õpilastele võimaluse uurida Eesti ühe olulisema kunstniku loomingut. Muuseumitunnis kasutakse grupitööd, mille käigus uuritakse väikemates rühmades Mägi erinevatel perioodidel maalitud töid. Teoste analüüsimist toetavad vaatlusküsimused ja arhiiviallikana kunstniku sõpradele saadetud kirjad.
Loovtööna saab iga õpilane värvimiseks tüki Konrad Mägi teose reprost, mis hiljem kokku panduna moodustab suureformaadilise ühistöö.
Märksõnad: maastikumaal, kunstiteose analüüs, töö allikaga

Muuseumitunnid püsinäitusel

Tere, Kumu
„Tere, Kumu“ on Kumu kunstimuuseumi arhitektuuri ja näitusekeskkonda tutvustav muuseumitund, mis sobib hästi esmakülastuseks. Ühisel ringkäigul saadakse ülevaade ühest Eesti silmapaistvamast muuseumimajast: liftiuste vahelt piilutakse maa-alust hoidla- ja transporditasandit ning käiakse läbi näitusteplokk kuni 5. korruse kaasaegse kunsti galeriini välja. Loomulikult ei jää tähelepanuta ka kunst – eri kunstiliike ja ajastuid aitavad avada valitud teosed muuseumi erinevatelt näitustelt. Muu hulgas uuritakse, kuidas on valminud traditsiooniline õlimaal või pronksskulptuur, samuti video- ja fototeosed. Koos nähtu üle arutledes ja seoseid luues tekib külastuse lõpuks ülevaade Kumu hoonest ning seal leiduvast kunstist.
Märksõnad: Kumu arhitektuur, hoidla, kuraator, püsinäitus, kaasaegne kunst, maal, skulptuur, graafika, installatsioon

Millest on kunst tehtud?
Muuseumitunnis uuritakse, millest on kunst tehtud. Koos teoseid vaadates saadakse teada, kuidas on valminud kakssada aastat vanad maalid või pronksskulptuurid, kuidas tehakse graafikat ja millest võib koosneda üks installatsioon.
Märksõnad: õlimaal, skulptuur, graafikatehnikad, installatsioon, foto

Kangelased ja antikangelased
Püsinäitusel
Muuseumitunnis uuritakse üheskoos mütoloogilisi ja ajaloolisi suurkujusid Euroopa ja Eesti kultuuriloos. Teekonnal kohatakse näiteks Kalevipoega ja Stalinit, lahendatakse Sfinksi mõistatust ning luuakse meeme.
Märksõnad: mütoloogia, Kalevipoeg, kangelane, antikangelane, ajalooline isik