Noortele

Kumu noorteklubi
Juba mõnda aega tegutseb Kumu kunstimuuseum vahetus dialoogis noortega. Vastava sihiga loodi 2015. aasta kevadel Kumu noorteklubi, mille liikmed planeerivad üritusi nii oma eakaaslastele kui ka laiemale publikule. Sooviks on pakkuda programmis olevatele näitustele uudset lähenemist, lisaks põnevaid töötubasid ning arendavat ja lõbusat vaba aja veetmist, muutes muuseumi seeläbi noortele meelepäraseks keskkonnaks. Noortelt noortele!

Sari “Noored Kumus”
Töötubade sari „Noored Kumus“ pakub hea võimaluse uudistada lähemalt näitusi, katsetada põnevaid kunstitehnikaid ja saada uusi tutvusi. Vaata kunsti värske pilguga!

Kunstistuudiod
Kumu korraldab iganädalasi kunstistuudioid noortele.

Noorte suvelaager: Kunstirännakud
Kumu noortelaager on mõeldud noortele vanuses 13+, kes huvituvad kunstist ja kaasaegsest kultuurist. Eelnev kunstitegemise kogemus pole vajalik – igaüks on isemoodi loov! Selle suve Kumu noortelaager seob omavahel 500 aastat vana kunsti ja kaasaegsete kunstnike tegevusvälja.

Koolitus “Digiarhiivist näitusele”

Koolituse eesmärk on õppida töötama digitaalsete arhiividega, uurida 20. sajandi teise poole avangardkunsti ja arendada kureerimisoskust. Peaasjalikult töötatakse Loov Euroopa projekti „Forgotten Heritage – European Avant-garde Art Online“ käigus loodud digitaalse andmebaasiga.