Muuseumitunnid uutel näitustel Gümn

MUUSEUMITUNNID „MICHEL SITTOW. EESTI MAALIKUNSTNIK EUROOPA ÕUKONDADES“

Näitusel „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“
(8. juuni – 16. september 2018)

Eestist pärit maalikunstnikust Michel Sittowist (u 1469–1525) sai 15. ja 16. sajandi vahetusel Euroopa õukondades nõutud ja kõrgelt hinnatud kunstnik, kelle looming esindab Madalmaade kooli. Juhitud ringkäigul tutvutakse lähemalt rahvusvahelise näituseprojektiga, mis toob Kumu kunstimuuseumi Sittowi haruldased tööd maailma nimekatest muuseumidest ja erakogudest.

MÄRKSÕNAD: AJASTUTE VÕRDLUS, TALLINNA VANALINN, ÕUKONNAD, PORTREEKUNST, REISIMINE

Hind 5 € osaleja, saatja(d) tasuta. Eelregistreerimisega saadaval piiratud arv muuseumitunde.

MILLEST KUNST ON TEHTUD: GRAAFIKA ERI

Näitusel „Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna graafikatriennaali
(20. aprill – 26. august 2018)

Muuseumitunnis keskendutakse just graafikakunsti eripärale. Koos teoseid vaadates saadakse teada, kuidas on valminud nii traditsioonilistes graafikatehnikates tööd kui ka kaasaegsed teosed. Muuseumitunni lõpetab loovtöö graafikaateljees.

MÄRKSÕNAD: TRIENNAAL, KÕRG-JA SÜGAVTRÜKK, POST-GRAAFIKA,  INSTALLATSIOON

AJALUGU PILDIS – PILT AJALOOS

Näitusel „Ajalugu pildis – pilt ajaloos“
(16. märts – 5. august 2018)

EV 100 raames toimuva näituse „Ajalugu pildis – pilt ajaloos“ muuseumitunnis arutatakse piltide rolli üle ajaloos ning uuritakse Eesti ajalugu ja mütoloogiat kujutavaid pilte. Samuti õpitakse märkama ajaloopiltide seoseid kirjandusega ning esitusviiside sõltuvust oma loomisajast. Muuseumitunniga kaasneb tööleht.

MÄRKSÕNAD: KALEVIPOEG, 1905. AASTA REVOLUTSIOON, VABADUSSÕDA JA ISESEISVUSMANIFEST, TEINE MAAILMASÕDA JA SÕJAKOGEMUSED, EESTI AJALOOLINE IDENTITEET