60+ ekskursioonid ja töötoad

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Kohtumised toimuvad iga kuu viimasel reedel (juhul kui see ei ole programmis märgitud teisiti).

Algusajad:

Kell 12.00 ekskursioon eesti keeles – Kumu hariduskeskuse programmijuhid
Kell 13.00 töötuba eesti ja vene keeles – juhendajad Sandra Lääne ja Darja Andrejeva
Kell 14.00 ekskursioon vene keeles – kunstiteadlane Karin Taidre

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

SÜGIS-TALV 2018/2019

28.09.2018
Ekraani arheoloogia
5. korrus
2017. aastal Brüsselis Bozaris eksponeeritud grupinäituse edasiarendus, mis kaasab lisaks eesti kunstnike teostele ka rahvusvahelisi näiteid. Eri põlvkondade kunstnikud uurivad ekraani ja kunsti suhet nii enne kui ka pärast arvutiajastu saabumist.

Töötuba: kollaaž – klassika kaasaegse pilgu läbi
Inspireeritult Rosalind Nashashibi ja Lucy Skaeri teosest „Miks sa vihane oled?“ proovime ka ise töötoas klassikalisi kunstiteoseid taasluua ja tänapäevase visuaalkultuuri abil mõtestada.

26.10.2018
Kaarel Kurismaa. Kollase valguse orkester
4. korrus, B-tiib
Eesti heli- ja kineetilise kunsti pioneeri seni suurim retrospektiiv võtab vaatluse alla kogu Kurismaa mitmekesise loomingu. Näha saab nii valgus- kui ka heliteoseid, nii nukufilme kui ka avalikku ruumi mõeldud objekte.

Töötuba:  kineetiline objekt
Oktoobris valmivad Kaarel Kurismaa teostest inspireeritud kineetilised kunstiobjektid. Liikuvaid pisiteoseid valmistame igapäevastest materjalidest.

30.11.2018
Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis
Suur saal
Kõrgetasemeline näitus, mis on loodud esmakordselt eksponeerimiseks Pariisis Orsay muuseumis (kevad 2018). Näitusel on esindatud paljude Baltimaade sümbolistliku kunsti suurnimede looming: Janis Rozentāls, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Kristjan Raud jpt.

Töötuba: sümbolistlikud sõnamängud
Novembrikuises töötoas mängime sõnade ja kujunditega ning otsime sümboleid erinevatest kirjutistest. Tekitame markeri abil ajaleheartiklitesse ja raamatulehtedele luuleridu.

28.12.2018
Konrad Mägi
3. korrus, B-tiib
Konrad Mägi (1878–1925) oli Eesti esimesi modernistlikke maalikunstnikke, kelle looming äratas kohe väga laialdast tähelepanu. Mäe tööd on sisendusjõulised ja värvirikkad, kujutades peamiselt maastikke Eestis, aga ka Norras ja Itaalias.

Töötuba: värvide kooskõla
Konrad Mägi külluslikud maastikud kutsuvad kõiki värvidega sinasõprust tegema. Valmivad kaunid guaššmaalid.

25.01.2019
Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]
5. korrus
1990. aastate tunnusmõiste on kultuurikatkestus, juurdunud tavade ja eesmärkide asendamine uutega. Näitus läheneb selle aja kunstiloole uurivast vaatenurgast, heites pilgu vähem teatud ja tähelepanuta jäänud aspektidele.

Töötuba: laenud 1990ndatest
Jaanuarikuus disainime siiditrükitehnikas 1990. aastate temaatilisi kandekotte, T-särke ja kangaid. Kandekotte on võimalik osta kohapeal, sobiva T-särgi võivad osalejad kaasa võtta.