60+ ekskursioonid ja töötoad

Kunstisari seenioridele Kumu uutel näitustel

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga. Ekskursiooni käigus saadakse lähemalt tuttavaks Kumu kunstimuuseumi uute näitustega. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega – hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.
Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Ringkäigud ja töötoad toimuvad iga kuu viimasel reedel
(juhul kui programmis ei ole märgitud teisiti) 

Algusajad:
Kell 12.00 ekskursioon eesti keeles
Kell 13.00 töötuba eesti ja vene keeles
Kell 14.00 ekskursioon vene keeles

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

TALV‒KEVAD 2019

25.01.2019
Salatoimikud. [Üheksakümnendate kartoteek]
5. korrus
1990. aastate tunnusmõiste on kultuurikatkestus, juurdunud tavade ja eesmärkide asendamine uutega. Näitus läheneb selle aja kunstiloole uurivast vaatenurgast, heites pilgu vähem teatud ja tähelepanuta jäänud aspektidele.

Töötuba: laenud 1990ndatest
Disainime siiditrükitehnikas 1990. aastate stiilis temaatilisi kandekotte, T-särke ja kangaid. Kandekotte on võimalik osta kohapeal, sobiva T-särgi võivad osalejad kaasa võtta.

22.02.2019
Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Kaastegev Anu Vahtra
Suur saal
Gordon Matta-Clark (1943–1978) oli USA kunstnik, kes muutis fundamentaalselt arusaama arhitektuurist. Tema kohaspetsiifilised teosed paljastasid kaose ja anarhia linnaruumi näilise korrastatuse taga. Anu Vahtra projekt Kumu hoovis on hommage Matta-Clarki tegevusele.

Töötuba: ruumilised nihked
Inspireerituna Gordon Matta-Clarki jõulistest sekkumistest linnaruumis loome paberist kolmemõõtmelisi keskkondi. Lõigates ja kombineerides tekivad nihked ruumis.

29.03.2019
Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast
4. korrus, B-tiib
Sots art tekkis 1970. aastate alguses Moskvas, asudes esmakordselt mitteametliku kunsti ajaloos ammutama ainest põlatud nõukogude visuaalkultuurist. Perestroika-aastatel elas irooniline nõukogude stiil aga läbi ootamatu hilise õitsengu Ida-Euroopa moekunstis.

Töötuba: mustriloome kangal
Kasutades materjalitrüki tehnikat loome kangale põnevaid mustreid. Valminud kangast saab hiljem kasutada endale meelepäraselt.

26.04.2019
Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard
3. korrus, B-tiib
Konstruktivismi ja vene agitpropi suurnime, Läti päritolu Gustav Klucise (1895–1938) retrospektiiv. Näitus annab ülevaate kunstniku eksperimenteerivast loomingust, mis rakendas uudseid graafilise disaini ja fotomontaaži võtteid nii propaganda kui ka avangardi heaks.

Töötuba: fotomontaaž
Kombineerides mustvalgeid jäädvustusi ja erksaid värve loome põnevaid fotomontaaže. Püüame eksperimenteerida sarnaselt Gustav Klucisele. 

31.05.2019
Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud
5. korrus
Sünge joonega Ameerika moekunstniku Rick Owensi ja Eesti veidrik-räppari Tommy Cashi loomingut seob huvi destruktiivse ja kergelt deformeerunud keha vastu. See uusgootilik trend, mis moelavastustes mõjub paheliselt ja muusikavideotes šokeerivalt, tuleb näitusel vaatluse alla nii Owensi erakordsete kostüümide, Cashi videote kui ka mõlema praktikat siduvate uute teoste kaudu.

Töötuba: liialdused vormis
Harjumuspäraseid vorme moonutades ja veidralt liialdades loome uusi kehasid. Kõik uued asjad koosnevad uut moodi kokku lõigatud, kleebitud või õmmeldud vanadest.