60+ ekskursioonid ja töötoad

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega, kuna hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka tunnisest töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Kohtumised toimuvad iga kuu viimasel reedel (juhul kui see ei ole programmis märgitud teisiti).

Algusajad:

Kell 12.00 ekskursioon eesti keeles – Kumu hariduskeskuse programmijuhid
Kell 13.00 töötuba eesti ja vene keeles – juhendajad Sandra Lääne ja Darja Andrejeva
Kell 14.00 ekskursioon vene keeles – kunstiteadlane Karin Taidre

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga (täispilet 8 € / sooduspilet 6 €). Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

TALV–KEVAD 2018

26.01.2018
Andres Tolts. Maastik vaikeluga
4. korrus, B-tiib

Andres Tolts on 20. sajandi teise poole Eesti kunsti klassik. Tema loomingu juured on 1960. aastate lõpu kunsti kontseptuaalses pöördes ja popilikus esteetikas. Toltsi teosed uurivad ning nihestavad objekti, ruumi ja pildi suhteid.

Töötuba: väike popkunst – pross

Andres Toltsi esteetikast inspireeritult luuakse maali ja kollaaži abil väiksed popkunstiteosed, millest valmivad sama töötoa raames prossid. Nõnda saab iga osaleja oma kunstiteost alati kaasas kanda.

23.02.2018
Leonhard Lapin. Tühjus ja ruum

Suur saal

Leonhard Lapini isiknäitus toob vaataja ette kunstniku 50 aastat kestnud loomingu erinevad etapid. Lapin koos oma mitme põlvkonnakaaslasega oli  eesti popkunsti  põhialuste looja, tänaseks neoavangardi  klassik,  kelle looming on väljendunud väga erinevates vormides graafikast etenduskunstini, arhitektuurikriitikast ilukirjanduseni.

Töötuba: Lapini kompositsiooniharjutus

23.03.2018
Katja Novitskova. Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud. 2 aste
5. korrus

Postdigitaalses meediumis töötava Tallinnast pärit kunstniku esimene isikunäitus Eestis. 2017. aastal esines ta Veneetsia biennaali Eesti paviljonis näitusega „Kui sa vaid näeksid, mida ma su silmadega olen näinud”, mis mõtestas kaasaja digitaalkultuuri läbi ulmeliste tulevikunägemuste. Veneetsias eksponeeritud teosed on osa ka Kumus toimuvast näitusest.

Töötuba: fototrükk savile

27.04.2018
Ajalugu pildis – pilt ajaloos

3. korrus, B-tiib

Ettekujutused ajaloost põhinevad sageli piltidel. Ometi kõnelevad ajaloopildid mitte ainult kujutatud minevikust, vaid ka oma loomise kaasajast. Näitus uurib ajaloopilte ja nende kaudu erinevaid vaatenurki Eesti ajaloole.

Töötuba: kalligraafia

25.05.2018
Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna graafikatriennaali

4. korrus, B-tiib

Ajalood erinevad sageli üksteisest. Näitus jälgib auhinnatud tööde kaudu suure Baltimaade ühisnäituse kasvamist rahvusvaheliseks post-graafika ürituseks. Näitus toimub koostöös SA Tallinna Graafikatriennaaliga.

Töötuba: graafika – loodustrükk