60+ ekskursioonid ja töötoad

Kunstisari seenioridele Kumu uutel näitustel

Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga. Ekskursiooni käigus saadakse lähemalt tuttavaks Kumu kunstimuuseumi uute näitustega. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega – hea seltskond pakub ühtlasi võimalust huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Koos iga näitusekülastusega on soovijail võimalus osa võtta ka töötoast. Meisterdamise käigus õpib uusi nippe ja valmib midagi toredat. Töötoas osalemine on muuseumipileti hinna sees, mis katab nii juhendamise kui ka kõik vajalikud töövahendid.

Ringkäigud ja töötoad toimuvad iga kuu viimasel reedel
(juhul kui programmis ei ole märgitud teisiti) 

Algusajad:
Kell 12.00 ekskursioon eesti keeles
Kell 13.00 töötuba eesti ja vene keeles
Kell 14.00 ekskursioon vene keeles

Ekskursiooni kestus 60 minutit
Töötoa kestus 60 minutit
Kogunemine Kumu infolaua juures

Ringkäigul ja töötoas osalemine muuseumipiletiga. Korduvkülastamise puhul soovitame kaaluda Kumu aastapileti soetamist.

SÜGIS‒TALV 2019/2020

27.09.2019
Maire Männik. Eesti legend Pariisis
4. korrus, B-tiib
Maire Männik (1922–2003) oli skulptor, kes elas ja töötas sõjajärgsete aastakümnete Pariisis ning oli kuulsa vene-prantsuse kunstniku Ossip Zadkine’i õpilane. Tema loomingus ühinevad loodusmotiivid abstraktsete vormielementidega. 2004. aastal kinkis kunstniku poeg suurema osa tema ateljeepärandist Eesti Vabariigile.

Töötuba: pisiplastika

25.10.2019
Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik
Suur saal
Näitusel kohtuvad 25 eesti ja rahvusvahelist kaasaegset kunstnikku Eesti Kunstimuuseumi kogudega, luues muuseumikogule oma uute teostega lisandväärtust ja mitmekihilisemat kultuurikonteksti. Näitus inspireerib dialoogi kaasaegse kunstniku ja kunstipärandi vahel ning toob esile kaasaegse kunsti üha olulisemaks muutuvat rolli uute kunstiajalooliste kontseptsioonide kujundajana.

Töötuba: klassika töötlus

29.11.2019
Vallutaja pilk. Lisa Reihana „In Pursuit of Venus“
3. korrus, B-tiib
Näituse keskmes on Lisa Reihana võimas videoteos „In Pursuit of Venus“, mis esindas 2017. aastal Veneetsia biennaalil Uus-Meremaad. Teose lähtekohaks on 19. sajandi visuaalia ning selle kolonialistlik pilk asumaade loodusele ja rahvastikule. Sarnaseid näiteid pakub ka baltisaksa pildipärand.

Töötuba: kuivnõel

27.12.2019
Edith Karlson, Mary Reid Kelley, Eva Mustonen
5. korrus
Näitus toob kokku kolm kunstnikku, kelle loomingus on võrdselt olulisel kohal kunstiteose materiaalsus ja lugude jutustamine. Viimane võib väljenduda nii kunstniku enda kirjutatud tekstides, kirjandusklassika ja ajaloonarratiivide töötlustes kui ka visuaalsete kujundite kaudu.

Töötuba: popkunst

31.01.2020
Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis
Suur saal
Suurnäitus keskendub 19. sajandil alguse saanud muutustele naiste eneseteadvuses ja ühiskondlikus positsioonis, mis kajastuvad nii naiskunstnike tegevuses kui ka naise kujutamisviisides. Näitus valmib koostöös Ateneumi kunstimuuseumiga ning esitleb võrdlevalt Eesti ja Soome kunsti 19. sajandi keskpaigast kuni 20. sajandi keskpaigani.

Töötuba: quilling