Publikuprogrammid

Publikuprogrammid on kõikidele inimestele avatud programmid, mis pakuvad kunsti avastamisrõõmu muuseumipileti eest.
Publikuprogrammid kaasnevad Kumu näituste ja tegevustega ning võivad olla ekskursioonid, loengud, teemapäevad või isetegemised.

60+ ekskursioonid ja töötoad
Seenioridele
Mõnusas tempos toimuv tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega Kumus. Ringkäigu järel toimub hariduskeskuse ateljeedes või auditooriumis enim huvi tekitanud teemadel ühine arutelu ja vaba vestlusring, kus osalejad saavad omavahel jagada kunstimuljeid ja nautida head seltskonda.
Ringkäigud toimuvad iga kuu viimasel reedel.

Kuraatoriekskursioonid uutel näitustel
Kumu kunstimuuseumis avatakse igal aastal umbes kümme uut näitust. Seda on tõesti palju, kuid õnneks käsitlevad siin toimuvad näitused väga erinevaid ajaperioode, valgustades läbi nii Eesti kui ka välismaa kunstnike loomingut.Selle ringkäigu jooksul räägitakse näituse valmimise protsessist, koostööst kunstnike, kogujate ja kunstiinstitutsioonidega, kes kõik on näitusesse panustanud, antakse ülevaade kunstnike või kunstinähtuste taustast ja kujunemisest ning suunatakse osalejate tähelepanu kõnekatele detailidele.