Tegevuskaardid „Tasapisi“

Tasapisi_kaas

Nomineeritud Eesti muuseumide aastaauhindade hariduse kategoorias!

Koos väikelapsega Kumu külastamas

“Tasapisi” tegevuskaardid annavad juhiseid, kuidas koos lapsega erinevaid teoseid vaadata ja mänguliselt kunstimuuseumis aega veeta. Tegevuskaardid on mõeldud kasutamiseks eeskätt 1–3-aastaste lastega. Kõik lapsed on erinevad ning lapsevanem saab kohandada tegevuskaardi mängud ja vestlused just oma lapsele sobivaks. Kordamine on tarkuse ema ja eriti kehtib see väikelaste puhul – iga külastusega saab pilte järjest detailsemalt uurida ja rohkem tegevusi läbida.

Muuseum on tavapärasest erinev keskkond, mis pakub väikesele külastajale uusi kogemusi ning on heaks toeks mitmekülgsele arengule. Iga kuu teisel kolmapäeval toimuvad Kumu kunstimuuseumis ka „Tasapisi“ väikelastehommikud. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad. Vaata täpsemat programmi siit.

Väikelapsed on väga liikuvad ning seega tuleb pakkuda piisavalt vaheldust tegevustes, suunata osavalt tema liikumist ning teoste vaatamisega mitte üle pingutada. Näitusesaalides kehtivad küll teatud reeglid, aga ei tasu unustada, et lisaks näitustele on Kumus avar aatrium, palju treppe ja kaldteid ning suur õueala!

Lapsevanemale on Kumu külastamine hea võimalus saada igapäevasest rutiinist välja, veeta kvaliteetaega lapsega kahekesi või kogu perega.

Tegevuskaartide komplektis:

  •  Nõuanded lapsevanemale
  •  Juhistega Kumu majaplaan
  •  Tegevuskaardid:
    • Kumu aatrium (koos rooliga)
    • Kumu sisehoov
    • Teoste kaardid

Tutvu näidiskaardiga “Mere ääres”, mis seob Kumu püsiekspositsioonis väljas olevad kunstnik Peeter Mudisti teosed lastele tuttavate tegevustega. Samuti on kasulik vaadata üle ka meelespea muretuks muuseumikülastuseks.

Kaarte saab laenutada Kumu infolauast või osta muuseumipoest (hind 8 €)

Koostanud Kumu hariduskeskus

Kujundanud Ulla Saar