Keraamikakursused

Kumu stuudiote keraamikakursused sügis/talv 2018

PÜSISTUUDIO
Keraamika teisipäevad (alustab 11. septembril)
Kell 17.00–19.00
Igal teisipäeval kohtuvad keraamikahuvilised Kumu saviklubis. Keraamik Jarõna Ilo juhendamisel saavad kõik huvilised endale meelepäraseid tehnikaid ja vorme katsetada.
Hind 20 €

KERAAMIKAKURSUSED
Loodusmotiivid savil

20.09, 27.09, 4.10 kell 17.00–19.00
3-osaline keraamikakursus.

Loodus on inspireeriv! Nii nagu Konrad Mägi sai inspiratsiooni loodusest, metsadest ja mägedest, nõnda ammutame ka meie ideid ja mustreid loodusest. Kasutades varasügiseses looduses leiduvat taimset materjali (lehti, kõrsi, oksi, sügislilli) jäädvustatakse efektsed mustrid savis. Dekoreeritud savilehest saab valmistada endale meelepärase ja vajaliku vormi. Hooaja alguses keskendume praktilistele vormidele, kruusile ja alusele/taldrikule. Kursuse esimesel kahel kohtumisel tegeletakse materjaliga ja viimasel kohtumisel glasuurimisega.
Soovi korral võib ka ise kaasa võtta oma aias leiduvat materjali.

Juhendaja Jarõna Ilo
Hind 54 €

Siiditrükk ja monotrükk

11.10, 18.10, 25.10 kell 17.00–19.00
3-osaline keraamikakursus.

Kumu kaasaegse kunsti näitus „Ekraani arheoloogia“ toetub Lev Manovichi käsitlusele ekraanist kui aknast uude reaalsusesse, mis ei pea tingimata liikuvat pilti esitama, kaasates nõnda diskussiooni ka foto võtteid kasutavad teosed. Nii siiditrükk kui ka monotrükk on viisid, kuidas fotosid erinevatele materjalidele edasi kanda.
Siiditrükk on trükitehnoloogia, kus trükitav kujutis kantakse pinnale, seekord savile, kasutades siidiraami abi. Tükkimisel kasutame värvilisi angoobe, pehmet savilobri ja värviliste pigmentide segu.
Monotrükk oksiidijoonisega on ühekordse ülekandega trükitehnika, kus esmalt joonistatakse oksiidiga kaetud klaasile ning valminud graafiline joonistus kantakse üle lahti rullitud savilehele. Trükitehnikad võimaldavad valmistada sirgeseinalisi esemeid nt. silindervorm, lamedam alus, tahulised vormid (karp).
Võimalus kaasa võtta endale meeldiv pilt.

Juhendaja Jarõna Ilo
Hind 54 €

Pisiplastikakursus – Loodusmüstitsism

01.11, 08.11, 15.11 kell 17.00–19.00
3-osaline pisiplastikakursus.

Novembrikuine skulptuurikursus on inspireeritud Kumu suure saali näitusest „Sümbolism Baltimaade kunstis“. Näituse kolm põhiteemat „Müüdid ja legendid“, „Hing“ ja „Maastik“ väljendavad kunstnike vaimustumist romantilistest jutustustest, inimese individuaalsest sisemaailmast ja loodusmüstikast. Just viimasele keskendudes valmivad kunstnik Maigi Magnuse juhendamisel väiksed müstilised skulptuurid.

Juhendaja Maigi Magnus
Hind 54 €

Ülesehitatud suurvorm

22.11, 29.11, 06.12 kell 17.00–19.00
3-osaline keraamikakursus.

Kasutades erinevaid vormi ülesehitamise tehnikaid valmib suurem vorm, mis dekoraaritakse endale meelepärases võtmes nt. templitega musterdades, graveerides või kõrgema peale kleebitud reljeefiga.

Juhendaja Jarõna Ilo.
Hind 54 € 

Valge portselan

13.12, 20.12 kell 17.00–19.00
2-osaline keraamikakursus.

Kursuse raames on võimalik valmistada portselanist praktiline vorm, mis jõulueelsel ajal sobib kingituseks kõige lähedasematele. Käsitsi modelleeritud ehe – pross, kaelaripats. Kruus kohvisõbrale.

Juhendaja Jarõna Ilo
Hind 36 €