Keraamikakursused

Kumu stuudiote keraamikakursused sügis/talv 2019

PÜSISTUUDIO

Keraamika teisipäevad (alustab 10. septembril)
Kell 17.00–19.00
Igal teisipäeval kohtuvad keraamikahuvilised Kumu saviklubis. Keraamik Jarõna Ilo juhendamisel katsetatakse meelepäraste vormide ja tehnikatega.
Hind 20 € kord

KERAAMIKAKURSUSED

Väänlev, pöörlev, tahutud pokaal
19.09 ja 26.09 kell 17.00–19.00
Kaheosaline keraamikakursus, mille käigus luuakse savilehest lõigete ja vormide abil pilkupüüdvad pokaalid. Pokaalid glasuuritakse meelepärases toonis Kumu keraamikaateljee meistri Jarõna Ilo juhendamisel. Pokaali jala väänlev ja tahutud vorm on inspireeritud Pariisis elanud eesti kunstniku Maire Männiku abstraktsetest skulptuuridest.

Juhendaja Jarõna Ilo.
Hind 40 €

Taimetrükk kruusil ja alustassil
17.10 ja 24.10 kell 17.00–19.00
Kaheosaline keraamikakursus, mille käigus valmib loodusmotiividega kohvi- või teekruus alustassiga. Nõude dekooris kasutatakse varasügiseses looduses leiduvaid taimseid materjale nagu lehed, kõrred, oksad ja sügislilled. Nõud glasuuritakse meelepärases toonis Kumu keraamikaateljee meistri Jarõna Ilo juhendamisel. Kõik vajalikud tarbed on kohapeal olemas, kuid soovijad võivad kaasa võtta ka oma aias leiduvat materjali.

Juhendaja Jarõna Ilo.
Hind 40 €

Sushinõude komplekt jaapani nerikomi tehnikas
14.11 ja 21.11 kell 17.00‒19.00
Nerikomi on Jaapani päritolu värviliste masside liitmise tehnika. Kaheosalise keraamikakursuse käigus lõigatakse värvilistest liidetud massidest õhukesed plaadid, millest vormitakse erikujuliste aluste komplekt. Sushinõud glasuuritakse meelepärases toonis Kumu keraamikaateljee meistri Jarõna Ilo juhendamisel. Nerikomi tehnika puhul jääb nõude dekoor võrdselt nähtav nii eseme sise- kui ka välispinnal.

Juhendaja Jarõna Ilo.
Hind 40 €

Valge portselan – jõulukingitused lähedastele
05.12 ja 12.12 kell 17.00–19.00
Kaheosalise keraamikakursuse raames valmistatakse valgest portselanmassist praktiline nõu või ehe, mis sobib kingituseks sõbrale või pereliikmele. Jõulueelsel ajal on kauniks kingituseks näiteks küünlajalg, ehtetoos või -komplekt. Kursus sisaldab käsitsi vormi modelleerimist ja glasuurimist. Pärast põletust ja glasuurimist on valminud ese lumivalge.

Juhendaja Jarõna Ilo.
Hind 40 €

Kipsitöötuba – lumised medalid
10.12 kell 17.30–19.30
Kipsmedalite valmistamise töötuba. Osalejad vajutavad savisse Maire Männiku medalite eeskujul tehtud templitega kujundeid ning saadud savivormi sisse valatakse kips. Tulemuseks on „lumised“ kipsmedalid, mis on kauniks sisustuselemendiks igale kodule. Juhendaja kunstnik-konservaator Isabel Aaso-Zahradnikova töötab Eesti Kunstimuuseumis skulptuurikonservaatori ametikohal.

Juhendaja Isabel Aaso-Zahradnikova
Hind 18 €

Kursused sobivad kõigile keraamikahuvilistele alates umbes 14. eluaastast.
Osalustasu saab tasuda arvega või enne kursuse algust Kumu kassas sularahas või kaardiga.

Info ja registreerimine: kumustuudiod@ekm.ee; tel 5199 7615