Joonistuskursused

Kuueosaline joonistuskursus: PORTREE

Kevadise Kumu stuudiojoonistuse kursuse raames õpitakse seekord portree joonistamist – kompositsiooni, mõõtmist, anatoomiat, sarnasuse tabamist, varju ja valgusega ruumilisuse edasi andmist. Kaasatud on modellid ja katsetatakse mitmesuguseid joonistustehnikad ja -vahendid. Joonistame grafiidi ja söega.

Kursus sobib kõigile, hoolimata varasemast kogemusest või joonistusoskusest!

Juhendaja: kunstnik Lembe Ruben

Kursus toimub kuuel järjestikusel esmaspäeval: 12., 19. ja 26. märtsil ning 2., 9. ja 16. aprill kell 17.30–19.00 Kumu graafikaateljees. Kursus toimub grupi täitumisel.

Kursusetasu 85 € saab maksta arvega või kohapeal. (Üli)õpilastele, õpetajatele ja Kumu aastapileti omanikele soodushind 75 €.

Registreerimine ja info: kumustuudiod@ekm.ee; tel 51 997 615.

 

Kuueosaline kursus: Joonistamine – alateadvuse väljund
15. jaanuar – 19. veebruar 2018

Pliiats on kui antenn. Keerake oma vastuvõtjad õige sageduse peale!

Sagedus on igaühel pisut erinev, aga kõigil inimestel on ta olemas ehk kõik inimesed on võimelised joonistama oma pöörast ja ainulaadset kujundimaailma. Kujundid tekivad iseenesest, kui alateadvusel õnnestub teadvuse rangest tsensuurist mööda lipsata.

Kui õige tunnetus on leitud, saavad joonistades väljundi alateadlikud tungid, teadvustamata teadmised, sundmõtted ja painavad fantaasiad. Sisemine paine nõuab mängulist vormi, et sellest teraapiliselt vabaneda. Aga just mäng on see, mida täiskasvanu endale tihti keelab.

Joonistamise hetkel on teadlik kontroll käe tegevuselt eemaldatud ehk teadvus tegeleb millegi muuga. Abiks selles mängus on meil segavad faktorid – mõteteta olek, väsimus, kummastavad helid, huvitav vestlus, tugevad emotsioonid või probleemid. Teadvuse tsensuurist vabana saab väljundi väga omapärane kujundimaailm, mille rikkus üllatab isegi ennast.

Kursus toimub kuuel järjestikusel esmaspäeval: 15., 22. ja 29. jaanuaril ning 5., 12. ja 19. veebruaril 2018. a. kella 17.30-19.00 Kumu graafikaateljees.

Juhendaja graafik Lembe Ruben

Kursusetasu 70 € saab tasuda arvega või kohapeal. (Üli)õpilastele, õpetajatele ja Kumu aastapileti omanikele soodushind 60 €.

Registreerimine ja info: kumustuudiod@ekm.ee; tel 51 997 615