Graafikakursused

Kumu stuudiote graafikakursused sügis/talv 2019 


Tundlik fotopolümeer
24.09, 01.10, 08.10 kell 17.30–19.30
Kolmeosalisel graafikakursusel osalejad saavad kätt proovida fotopolümeeri tehnikaga. Kursuse käigus töötatakse foto või joonistatud kujunditega, valmistatakse fotopolümeeri baasil trükiplaat ja trükitakse kujutis graafikapressi abil paberile. Esimesel tunnil joonistatakse meelepärane kujutis või kadreeritakse foto vajalikku suurusesse. Soovi korral palume osalejatel kaasa võtta digitaalsel kujul foto või postkaart (telefonis või mälupulgal).

Kursuse juhendaja Hannah Harkes on Tallinnas elav kujutav kunstnik, kes töötab meistrina kõrgtrükitehnikat kasutavas graafikakojas Labora.
Hind 54 €

Mänguline kõrgtrükk – penoplastisöövitus
16.10, 23.10 kell 17.30–19.30
Kaheosalise graafikakursuse käigus katsetatakse huvitava kõrgtrükivormiga, mille trükipind valmib penoplasti plaati liimiga söövitades. Erinevalt penoplasti sisse mustri torkamisest jätab liimi konsistents söövituse äärtele viimistletud mulje ning mängida saab nii kujundite sügavuse kui tekstuuriga.

Juhendaja Sandra Lääne-Velt.
Hind 36 €

Stencil art – julged narratiivid
12.11, 19.11, 26.11 kell 17.30–19.30
Stencil-tehnika on šabloonikunst, kus kujutis “trükitakse” spreivärvidega läbi šabloonide alusele. Stencil-kunsti abil saab lihtsalt edastada teravat, visuaalselt kontrastset ja isegi kartmatult kriitilist sõnumit. Kursusel osalejad loovad oma individuaalse kontseptsiooni ja teevad läbi kõik trükki ettevalmistavad etapid. Töötoa tulemuseks on isikliku sõnumiga kunstiteos. Kursus on inspireeritud „Edith Karlsoni, Mary Reid Kelley ja Eva Mustoneni“ näituse julgest visuaalist ning lugude jutustamisest läbi kunsti.

Juhendaja Britta Benno on Tallinnas elav ning töötav joonistus- ja graafikakunstnik. Praegu on ta Eesti Kunstiakadeemia doktoriõppes uurimas Eesti kaasaegse graafika suundumusi läbi iseenda praktika.
Hind 54 €

Kursused sobivad kõigile graafikahuvilistele alates umbes 14. eluaastast.
Osalustasu saab tasuda arvega või enne kursuse algust Kumu kassas sularahas või kaardiga.

Info ja registreerimine: kumustuudiod@ekm.ee; tel 5199 7615