Graafikakursused

Graafikatriennaali eri

Kuivnõel tetrapakil ehk laual on juurikad
Pühapäeval, 6. mail kell 14.00–16.30

Maikuu kolmel pühapäeval toimuvat eri graafikatehnikatele keskenduvat sarja alustame põgusa ringkäiguga näitusel „Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna Graafikatriennaali“. Uurime lähemalt sügavtrükitehnikaid ja vaatame, mida on kunstnikud kujutanud. Üllaste suurte ideede kõrval on märgata ka vihjeid lihtsale, mullasele, argipäevasele.

Järgnevalt kavandame ateljees vaikelulisi pilte, modellideks juurikad ja köögiviljad. Tutvume ühe lihtsama ja võluvama sügavtrükitehnika, kuivnõelaga. Kraabime trükitavaid kujutisi taaskasutusmaterjalile – joogipakenditele. Lahti lõigatud tetrapakk on keskkonda säästvast materjalist ja pakub väikse graafilise tõmmise teostamiseks väga head alternatiivi metallplaadile. Osalejad võivad kodust lahti lõigatud ja puhtaks pestud tetrapakid ise kaasa võtta.

Kaardistatud masinavärk. Linoollõige
Pühapäeval, 13. mail kell 14.00–16.30

Sel pühapäeval on Kumus viimast päeva avatud Leonhard Lapini suurejooneline retrospektiivnäitus „Leonhard Lapin. Tühjus ja ruum“, kuhu suundumegi alustuseks inspiratsiooni ammutama. Leonhard Lapini ja Tallinna Graafikatriennaali näituse „Mõeldes labürindist“ tööde seas näeme ühe olulise graafilise loome osana esile kerkimas abstraktset kunstikeelt.

Kuidas kujutaksid linna paberil või seletaksid lahti mõne masinavärgi või süsteemi toimimist? Pärast geomeetrilises keeles enda valitud masinavärgi lahtijoonistamist saame proovida kõrgtrükitehnikat – linoollõiget. Paari tunni töö tulemusena valmivad käsitsi trükitud postkaardisuurused teosed.

Sünteetiline loodus. Serigraafia
Pühapäeval, 27. mail kell 14.00–16.30

Viimast maikuu töötuba alustame ringkäiguga Katja Novitskova isikunäitusel Kumu kaasaegse kunsti galeriis ja põgusalt külastame ka näitust „Mõeldes labürindist. 50 aastat Tallinna Graafikatriennaali“, et vaadata, millises ootamatus ulmelises vormis on kunstnikud loodust ja loomi kujutanud.  Seejärel jutustame ise neoonvärvilisi jutustusi serigraafia- ehk siiditrükitehnikas. Graafika võib olla nagu unenägu! Juhendaja Britta Benno on selleks šabloonidel ette valmistanud loomakujutisi ja looduspilte, mida saab sürreaalselt kombineerida ja erksate värvidega eri materjalidele trükkida. Valitud kujutised saab kanda nii paberile kui ka kangale. Võta endale ja sõbrale kaasa puuvillaseid särke ja kotte, millele trükkida!

 

Pühapäevaste graafikastuudiote juhendaja on Tallinnas elav ja töötav graafik ja joonistuskunstnik Britta Benno (1984). Ta on omandanud magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas graafika erialal. Hetkel töötab ta EKA-s joonistuskursuste läbiviijana ning lisaks kunstiõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Kunstikoolis. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafika Ühenduse liige, samuti rahvusvahelise graafikakunstnike iga-aastase workshopi Muhu Print korraldaja.

Kunstnikuna jutustab Britta Benno autobiograafilisi narratiive isikupärases graafilise keeles, kasutades erinevaid meediaid – joonistust, trükigraafikat, animatsiooni ja installatsiooni.

Kursus sobib kõigile graafikahuvilistele alates umbes 13. eluaastast.

Ühe kursuse osalustasu 18 € / in. Kolme korra pääsme soodushind 45 € / in. Sissepääs kõikidele Kumu näitustele kursusepiletiga.
Vajalik on eelregistreerimine: kumustuudiod@ekm.ee

 

Iganädalane graafikakursus Kumus kolmapäeviti k 17.30–19.30

Graafika2 graafika_1

Terve hooaja vältaval graafikakursusel läbitakse koos klassikalised, uuemad ja päris eksperimentaalsed graafikatehnikad vasesöövitusest digikoopia ülekandeni. Graafika on põnev, sest kunagi ei ole tulemus täpselt ette aimatav. Sageli juhtub, et tehnika teeb pool pilti ise valmis või pakub lahendusi, mille peale ise poleks tulnudki. Kõige olulisem ei ole graafika tegemisel mitte joonistusoskus, vaid oskus nautida protsessi, ise- ja ühistegemist. See protsess on haarav ning enamasti sõltuvust tekitav. Trükkida saab kõike: teoseid seinale, postkaarte,  eksliibriseid. Lisaks erinevatele paberile trükitavatele tehnikatele saab nüüd trükkida ka tekstiilile (T-särgid, kardinad, laudlinad jne). Kõik ideed saavad kuju.

Meie tundides käib muhe seltskond, kes üksteist loominguliselt sütitab.
Professionaalide hinnangul on Kumus Eesti parim graafikaateljee!

Kursus sobib kõigile graafikahuvilistele alates umbes 14. eluaastast.
Osalustasu 15 € võib tasuda iga korra eest eraldi või perioodimaksena.
Juhendaja:  graafik Lembe Ruben

Pilte Kumu graafikaklubi tegemistest saab vaadata ka siit:
https://www.facebook.com/Kunstiosakond/

Info ja registreerimine:  kumustuudiod@ekm.ee