Ekskursioonid

arhiivi-ja-arh-vahel_avamine-151

Tule Kumusse vaatama, kuulama, mõtlema ja eksperimenteerima! Sobiva ekskursiooni saavad tellida turismigrupid, töökollektiivid, pered ja sõpruskonnad! Tellida on võimalik järgmisi ekskursioone (kestusega 60 või 90 minutit):

Mis on Kumu?
Kumu kunstimuuseumi arhitektuuri, ajalugu ja funktsioone tutvustav ringkäik aitab leida vastuse küsimusele „Mis on Kumu?“.
Räägime, kuidas Kumu sündis, ja vaatame teda nii seest kui väljast. Aitame mõelda, kuidas Kumus ringi liikuda ning mida ja kuidas siin vaadata. Anname vihjeid, mida lisaks vaatamisele ja ringiliikumisele veel teha saab, heidame pilgu Kumu püsiväljapanekutele ja uutele näitustele ning ütleme „Tere tulemast tagasi!“.

Kumu hitid
Ekskursioon keskendub valitud teostele, mida iga Kumu külastaja peaks kindlasti nägema. Kõik me teame Leonardo da Vinci „Mona Lisat“, mille iga Louvre’i külastaja ilmtingimata üles otsib. Millised on aga Kumu kunstimuuseumi hitid? Tule ja leia need giidi juhtimisel üles! Ekskursiooni käigus läbitakse eesti kunsti püsiekspositsioon ja keskendutakse vaid muuseumi kollektsiooni kõige tuntumatele ja populaarsematele teostele.

Eesti kunsti ajalugu
Ekskursioon annab ülevaate eesti kunsti ajaloost 18. sajandist 1991. aastani Kumu püsiekspositsioonide põhjal: 3. korruse näitusel „Varamu“ on võimalik tutvuda eesti kunsti klassikaga, 4. korruse väljapanekus „Konfliktid ja kohandumised“ saab vaadata kunsti Teise maailmasõja lõpust kuni 1991. aastani.
Kahel korrusel asuvad püsiväljapanekud annavad hea ettekujutuse ligi kolme sajandi vältel Eestis loodud kunstist ja tuntuimatest eesti kunstnikest. Giidi juhtimisel mööda ajatelge liikudes tehakse erinevate ajastute ühiskondlikust taustast, vaimulaadist ja kunstiliikumistest inspireeritud temaatilisi peatusi. Näituse ülesehitus lähtub kunsti ja keskkonna suhte muutumisest: teatud hetkedel on see olnud intensiivne ja valuline, mõnikord rahulikum, kohati on kunst püüdnud ümbritsevast kõrgemale tõusta, siis jälle sellega kontakti võtta.

Kunsti vaatamise ABC
Kui teile tundub, et kunst (või nüüdiskunst) „ei ole päris teie teema“, siis just selle juhitud ringkäiguga on sobilik alustada oma ekskursiooni kunsti mitmekesisesse maailma! Ekskursioonil saab ülevaate Kumu kunstimuuseumist, teekonnal peatutakse eri vooludesse kuuluvate teoste juures ning arutletakse erinevate kunstnikupositsioonide üle. Ekskursioon sobib neile, kes soovivad tavalise ekskursiooni asemel midagi interaktiivsemat – võttes appi spetsiaalsed küsimustekaardid, kaasatakse osalejad aruteludesse, kus ei ole õigeid või valesid vastuseid, vaid ainult uued avastused!

Nõukogude aeg (mälu)pildis
Ekskursioon tutvustab mõistekaartide abil nõukogudeaegset kunsti. Põnevas kaardipakis on juhend ja kaardid, millest igaüks seletab lahti erineva mõiste (eesti ja vene keeles) ja mis koos annavad elavalt edasi ühe võimaliku mälupildi möödunud ajastust. Mõisteid saatvad küsimused on mõeldud sütitama arutelu ning suunavad kunstiteoseid lähemalt uurima. Paljudel Kumu külastajatel on antud perioodist mälestusi ning koos giidiga jagatakse oma kogemusi ning arutatakse kunsti positsiooni üle tolles ajahetkes.

Ekskursioonid uutel näitustel
Lisaks on võimalik tellida ekskursioone kõigile Kumu vahetuvatele näitustele, sest peale eesti kunsti püsiekspositsiooni on Kumus avatud ka mitu ajutist, eesti või rahvusvahelise kunsti näitust. Mõni hittnäitus võib avatud olla vaid paar kuud. Selleks, et oluline ja eriline ei jääks märkamata, saab tellida ekskursiooni, mis keskendub vaid ühele Kumu näitusele. Vastavalt soovile antakse kas põgus ülevaade või süvenetakse põhjalikult ajastusse, kunstinähtusse või olulise kunstniku loomingusse, mida näitus uurib.