Lastele ja peredele

Väikelastehommikud „Tasapisi“
Iga kuu esimesel ja teisel kolmapäeval toimuvad Kumu kunstimuuseumis väikelastehommikud, mis on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad.
Vaata ka: Tegevuskaardid “Tasapisi”

Kumu perehommikud
Kumu kunstimuuseumi sari 4–8-aastastele lastele. Iga kuu esimesel ja teisel pühapäeval (septembrist maini) kell 12.00–13.30 ootab Kumu tunnijuht lapsi koos nende vanematega elava kunsti keskele. Igas kalendrikuus tehakse põgusalt tutvust ühe uue näitusega Kumus ja leitakse üles seal peidus olevad lood. Lisaks saavad lapsed võimaluse katsetada ka põnevaid loovtöid ateljeedes.

Kunstistuudiod
Kumu korraldab iganädalasi kunstistuudioid lastele.

Sünnipäevad
Kumu pakub erilisi ja meeldejäävaid sünnipäevaprogramme igas vanuses sünnipäevalastele. Näitusesaalides ja kunstiateljees toimuval lõbusalt harival sünnipäeval saab nii ise kunsti teha kui kunstiteemalisi mänge mängida. Vaatamiseks, aruteludeks ja mängudeks valitakse kunstiteosed, mis sobivad sünnipäevalapse vanusega kõige paremini.

 

Toetaja: AS Vunder