Laste- ja noortelaagrid


Kumu noortelaager on mõeldud noortele vanuses 13+, kes huvituvad kunstist ja kaasaegsest kultuurist. Eelnev kunstitegemise kogemus pole vajalik – igaüks on isemoodi loov!
Laager on suunatud nii eesti- ja venekeelsetele noortele!

Selle suve Kumu noortelaager seob omavahel Eesti kunstimuuseumi kollektsioonid, kaasaegsete kunstnike tegevusvälja ja uuendusliku mõtlemise. Näitusel „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“ vaadeldakse koos teoseid, mis kuuluvad muuseumi kollektsiooni ning sarnaselt kaasaegsetele kunstnikule proovitakse luua oma versioon või lugu vaadeldavale teosele. Kuidas mõtestavad vanemat kunsti tänapäeva kunstnik ja publik? Palju on kunst ajaga muutunud? Milliseid küsimusi esitavad kunstnik ja publik?

Millest koosneb üks kunstiteos? Vastuseid sellele küsimusele aitab leida Tommy Cashi ja Rick Owensi ühisnäitus, kus kunstile avaldavad mõju mood, räpp, uusgootilik trend. Lisaks vaadatakse, kuidas uuenduslikud ideed avalduvad Gustav Klucise möödunud sajandi algusel loodud graafiliste teoste teostuses ja vormis.

Kunstiteoseid üheskoos lahti mõtestades ja lugusid jagades arutletakse laiemalt kunsti rolli üle elus. Suurem osa ajast kulub aga töötubades eri kunstivormidega katsetamisele.

Mida oodata Kumu noortelaagrist?
– aktiivseid ja arendavaid huvitegevusi põnevas keskkonnas
– uute teadmiste ja oskuste omandamist
– mitmekülgseid töötube professionaalsete juhendajatega
– inspireerivaid ja toredaid tutvusi

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala)

Ankeet laagris osalemiseks

PÄEVAKAVA:

Iga osaleja saab laagris endale kunstivihiku, mis saab tema peamiseks abivahendiks ning kuhu jäädvustub kõikide tegevuste loominguline protsess.

Päeva algus kell 11.00
Lõuna kell 13.00
Päeva lõpp kell 17.00

I päev

Omavaheline tutvumine ning uute tutvuste kinnistamine portree töötoas.

Otsime inspiratsiooni Eesti Kunstimuuseumi juubelinäituselt „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“, katsetame ebaharilikke töövahendeid ja tehnikaid, mille tulemusena valmib ruumiinstallatsioon Kumu ümbruses.

II päev

Kunst on aegade ning tihti ka distsipliinide ülene hõivates nii meeled kui kehad. Laagri teisel päeval kohtume improteatri juhendajaga, kes jagab meiega oma tarkusi ja kogemusi loovalt vaimu kui ka keha kasutamisest.

Uurime ka erinevate materjalide tekstuure ja kasutamisvõimalusi näitusel „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ ja kompositsiooni ülesehituse näiteid näitusel „Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard“. Näitustest inspireeritult kujundame siiditrükitehnikas endale T-särgid.

III päev

Laagri kolmandal päeval tegutseme taaskord „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“ näitusel ning katsetame kaasaegseid joonistustehnikaid. Loodud visandite põhjal sünnivad põnevad skulptuurid. Laagri lõpetab teoste pop-up näitus ning ühine piknik.Sobib 8–12-aastastele
Rühmas kuni 15 last
Laagris saab osaleda kas eesti- või venekeelses laagrirühmas.

Kumu kunstimuuseumi linnalaager keskendub juulis avatavale näitusele „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“. Näitusel saab lähemalt uurida muuseumi kollektsiooni, mille geograafiline ja ajaline mõõde ulatub rahvusvahelisest kohalikuni, keskajast tänapäevani. Samal ajal jälgitakse, kuidas sellesse sekkub kaasaegne kunstnik, kes pakub mingist ajajärgust, tööst või liikumisest oma versiooni. Gustav Klucise fotomontaažid aitavad meil siduda uuenduslikud ideed põnevate tehniliste lahendustega, sest läbi aegade on kunstniku töös olnud idee ja vorm võrdväärsed. Katsetame enda peal kaasaegse kunstniku rolli, kes mõtestab lahti möödunud sajanditel elanud kolleegide elu ja loomingut. Leiame vormi ideedele ja lugudele, nagu seda teevad kunstnikud. Inspiratsiooni ammutatakse nii näitusesaalis kui ka stuudiotes, kus valmivad meie loovtööd. Laagri lõpetab juba traditsiooniks saanud piknik uute ja vanade laagrisõprade ning kunsti keskel.

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala)

Ankeet laagris osalemiseks

PÄEVAKAVA:

Iga osaleja saab endale laagris kunstivihiku, mis saab tema peamiseks abivahendiks ning kuhu jäädvustub kõikide tegevuste loominguline protsess.

Päeva algus kell 10.00
Lõuna kell 13.00
Päeva lõpp kell 16.00

I päev

Mänguline omavaheline tutvumine ning uute sõpruste kinnistamine portree töötoas.

Otsime inspiratsiooni Eesti Kunstimuuseumi juubelinäitusel „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“, katsetame ebaharilikke töövahendeid ja tehnikaid, mille tulemusena valmib ruumiinstallatsioon Kumu ümbruses.

II päev

Tutvume kunstimuuseumi ruumilise keskkonnaga ning muutume osaks selle arhitektuurist. RLOALUARNADi teos, kus noored arhitektid teostasid suuremõõtmelise ruuminegatiivi, aitab ja inspireerib vormide otsingul. Päeva teises pooles uurime erinevate materjalide tekstuure ja kasutamisvõimalusi näitusel „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ ja kompositsiooni ülesehituse näiteid näitusel „Gustav Klucis. Vene 1920.–1930. aastate avangard“.  Näitusekülastusest inspireeritult kujundame kõrgtrükitehnikas endale T-särgid.

III päev

Viimasel päeval suundume vabaõhumaali retkele nii nagu see on kombeks olnud kunstnikele läbi sajandite. Erinevate akvarellitehnikate abil loome kiired ja värvirikkad etüüdid. Laagri lõpetab traditsiooniline tunnistuste jagamine ning ühise söödava installatsiooni kokkupanemine ja „hävitamine“.Aeg: 22.10.2019–25.10.2019
Hind: 75 €

Kumu ootab suvevaheajal noori graafikahuvilisi!

Sobib alates 10. eluaastast
Rühmas kuni 15 noort
Keeled: eesti, inglise

Neljapäevane linnalaager sobib hästi erinevate graafikatehnikatega tutvumiseks. Trükikunsti tehnikad on salapärased, protsess maagiline ja tulemus uhke! Lisaks töötubadele tutvutakse ka Kumu näituste ja Eesti Kunstimuuseumi kogudega.

Sügisvaheaja graafikalaagris töötame pindade ja joontega erinevates kõrg-, sügav- ja lametrüki tehnikates. Katsetame linoollõiget, kuivnõela, oforti, siiditrükki ja materjalitrükki ning trükime erinevatele paberitele ning kangale. Inspiratsiooni ammutame näitustelt „Edith Karlson, Mary Reid Kelley, Eva Mustonen“ ja „Vallutaja pilk. Lisa Reihana „In Pursuit of Venus““. Tõlgendame näitustel nähtud/kogetud teemasid ja uurime, kuidas väljenduvad ideed, teemad ja fantaasia erinevates tehnikates, võtetes ja värvides. Teeme oma ideed joonte ja pindade abil nähtavaks.

Ajakava:
22. oktoober – tutvumine, näituse „Edith Karlson, Mary Reid Kelley, Eva Mustonen“ külastamine, T-särgi disainimine siidi- ja materjalitrüki tehnikas.
23. oktoober – kuivnõela tehnika, graafiliste lehtede signeerimine.
24. oktoober – näituse „Vallutaja pilk. Lisa Reihana „In Pursuit of Venus““ külastamine, linoollõike tehnika.
25. oktoober – ofort tehnika, tööde ülevaatus ja esitlemine mininäitusena, laagri lõpetamine.

Graafikalaagri juhendajad on Kumu kunstimuuseumi haridusspetsialistid ja kunstnikud.

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid ja kerget einet)
Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee , tel 5343 9230
Ankeet laagris osalemiseks.

Päeva algus kell 13.00
Einepaus kell 15.00
Päeva lõpp vahemikus 17.00-18.00


Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee , tel 5343 9230

Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerimist. NB! Kuna Kumu linnalaager valmib koostöös toitlustusasutusega, siis kahjuks ei laiene linnalaagri osalustasule tulumaksusoodustus.

Vaata Eesti Kunstimuuseumi teisi laagreid SIIT