Laste- ja noortelaagrid


Kumu noortelaager on mõeldud noortele vanuses 13+, kes huvituvad kunstist ja kaasaegsest kultuurist. Eelnev kunstitegemise kogemus pole vajalik – igaüks on isemoodi loov!
Laagri tegevused on eesti keeles.
Laager on suunatud nii eesti- ja venekeelsetele noortele!

Selle suve Kumu noortelaager seob omavahel Eesti kunstimuuseumi kollektsioonid, kaasaegsete kunstnike tegevusvälja ja uuendusliku mõtlemise. Kuidas mõtestab vanemat kunsti tänane publik? Palju on kunst ajaga muutunud? Milliseid küsimusi esitab kunstnik? Näitusel „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“ vaadeldakse koos teoseid, mis kuuluvad muuseumi kollektsiooni ning sarnaselt kaasaegsetele kunstnikule proovitakse luua oma versioon või lugu vaadeldavale teosele. Kuidas mõtestavad vanemat kunsti tänapäeva kunstnik ja publik? Palju on kunst ajaga muutunud? Milliseid küsimusi esitavad kunstnik ja publik?

Millest koosneb üks kunstiteos? Vastuseid sellele küsimusele aitab leida Tommy Cashi ja Rick Owensi ühisnäitus, kus kunstile avaldavad mõju mood, räpp, uusgootilik trend. Lisaks vaadatakse, kuidas uuenduslikud ideed avalduvad Gustav Klucise möödunud sajandi algusel loodud graafiliste teoste teostuses ja vormis.

Kunstiteoseid üheskoos lahti mõtestades ja lugusid jagades arutletakse laiemalt kunsti rolli üle elus. Suurem osa ajast kulub aga töötubades eri kunstivormidega katsetamisele.

Mida oodata Kumu noortelaagrist?
– aktiivseid ja arendavaid huvitegevusi põnevas keskkonnas
– uute teadmiste ja oskuste omandamist
– mitmekülgseid töötube professionaalsete juhendajatega
– inspireerivaid ja toredaid tutvusi

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala)

Ankeet laagris osalemiseks

Päeva algus kell 11.00
Lõuna kell 13.00
Päeva lõpp kell 17.00Sobib 8–12-aastastele
Rühmas kuni 15 last
Laagris saab osaleda kas eesti- või venekeelses laagrirühmas.

Kumu kunstimuuseumi linnalaager keskendub juulis avatavale näitusele „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“. Näitusel saab lähemalt uurida muuseumi kollektsiooni, mille geograafiline ja ajaline mõõde ulatub rahvusvahelisest kohalikuni, keskajast tänapäevani. Samal ajal jälgitakse, kuidas sellesse sekkub kaasaegne kunstnik, kes pakub mingist ajajärgust, tööst või liikumisest oma versiooni. Gustav Klucise fotomontaažid aitavad meil siduda uuenduslikud ideed põnevate tehniliste lahendustega, sest läbi aegade on kunstniku töös olnud idee ja vorm võrdväärsed. Katsetame enda peal kaasaegse kunstniku rolli, kes mõtestab lahti möödunud sajanditel elanud kolleegide elu ja loomingut. Leiame vormi ideedele ja lugudele, nagu seda teevad kunstnikud. Inspiratsiooni ammutatakse nii näitusesaalis kui ka stuudiotes, kus valmivad meie loovtööd. Laagri lõpetab juba traditsiooniks saanud piknik uute ja vanade laagrisõprade ning kunsti keskel.

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala)

Ankeet laagris osalemiseks

Päeva algus kell 10.00
Lõuna kell 13.00
Päeva lõpp kell 16.00Kumu ootab sügisvaheajal lapsi graafikat tegema!
Sobib alates 10. eluaastast
Rühmas kuni 15 last
Keeled: eesti, inglise

Neljapäevane linnalaager sobib hästi erinevate graafikatehnikatega tutvumiseks. Trükikunsti tehnikad on salapärased, protsess maagiline ja tulemus uhke! Lisaks töötubadele tutvutakse ka Kumu näituste ja Eesti Kunstimuuseumi kogudega.

Eksperimenteerime erinevate kõrg-, sügav- ja lametrükitehnikatega nagu linoollõige, kuivnõel, ofort, siiditrükk ja materjalitrükk. Trükime erinevatele pabermaterjalidele ja ka särkidele. Inspiratsiooni graafiliste lehtede sisu ja visuaalide tarvis kogume Kumu näitustelt.

Graafikalaagri juhendajad on Kumu kunstimuuseumi haridusspetsialistid ja kunstnikud.

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid ja kerget einet)

Ankeet laagris osalemiseks

Päeva algus kell 13.00
Einepaus kell 15.00
Päeva lõpp kell 17.00


Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee , tel 5343 9230

Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerimist. NB! Kuna Kumu linnalaager valmib koostöös toitlustusasutusega, siis kahjuks ei laiene linnalaagri osalustasule tulumaksusoodustus.

Vaata Eesti Kunstimuuseumi teisi laagreid SIIT