Kursused


Karl Pärsimägi. Ateljee. 1938. Eesti Kunstimuuseum

Kumu kursused talv/kevad 2019

Siidimaal – Värvid ja mustrid kangal
04.04. 11.04, 18.04 kell 18.00–20.00
3-osaline siidimaalikursus. Kursus toimub vene keeles! Näitusest „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“ inspireeritult tegeleme moega ka Kumu stuudiotes. Kunstniku ja kunstiõpetaja Natalja Andrejeva juhendamisel valmivad kaunid siidisallid ja kangad.
Juhendaja Natalja Andrejeva
Hind 69 €

Moodne ja praktiline – punutud kandekott
06.04 kell 13.00–17.00
Köiest kandekoti punumise kursus. Näitusest „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“ inspireeritult tegeleme moega ka Kumu stuudiotes. Punutud kandekoti töötoas juhendab huvilisi hinnatud Eesti kotibrändi Märss looja ja disainer Liisi Püss. Valmivad moodsad, praktilised ja isikupärased kandekotid, mis kaunistavad igat kandjat.
Juhendaja disainer Liisi Püss (Märss)
Hind 23 €

Kunstiteoste hooldamine kodustes tingimustes
23.05 kell 17.30–20.00
Töötoast saab soovitusi kunstiteoste hooldamiseks: näiteks erinevad graafikatehnikad, pastell-, guašš-, akvarell-, tempera- ja õlimaal. Tähelepanu pööratakse teoste eksponeerimisele ja tutvustatakse materjale, kuidas ja millega kõige paremini hoolitseda oma väärtuslike kunstiteoste eest. Erinevad tehnikad ja -materjalid vajavad erinevaid lähenemisviise. Kodusel hooldusel on mitmeid riske. Kahjustus on võrreldav haigusega, mida oskab õigesti diagnoosima professionaal. Soovitusi annavad paberalusel kunstiteoste konservaatorid Margit Pajupuu ja Merily Paomets ning maalikunsti konservaator Alar Nurkse. Töötoa osana saab külastada ka Eesti Kunstimuuseumi konserveerimisosakonda.
Juhendajad Margit Pajupuu, Merily Paomets ning Alar Nurkse
Hind 18 €

Vaata lisaks ka joonistamis-, keraamika-, graafika- ja maalimiskursuseid!

Toetaja: AS Vunder