Kursused


Karl Pärsimägi. Ateljee. 1938. Eesti Kunstimuuseum

Kumu kursused sügis/talv 2019

Rekonstruktsioon kui moeloome
14.09 kell 13.00–15.00
Eksperimentaalse siluetiga rõivaeseme disainimise töötuba. Moedisainer Piret Pupparti juhendamisel loovad osalejad taaskasutatud kanga/rõivaste ja tärklise abiga silmapaistva statement rõivaeseme, mida saab kasvõi pärast seinale riputata. Töötuba kuulub näituse „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ finissage programmi. Kõik materjalid on kohapeal olemas, kuid soovi korral võib kaasa võtta suuremaid valge- või heledapõhjalisi T-särke. Eelkõige on soositud just teise ringi rõivad, et aidata kaasa keskonnateadlikuma moekunsti levikule.
Juhendaja Piret Puppart.
Hind 23 €

Kipsitöötuba – lumised medalid
10.12 kell 17.30–19.30
Kipsmedalite valmistamise töötuba. Osalejad vajutavad savisse Maire Männiku medalite eeskujul tehtud templitega kujundeid ning saadud savivormi sisse valatakse kips. Tulemuseks on „lumised“ kipsmedalid, mis on kauniks sisustuselemendiks igale kodule. Töötoa juhendaja kunstnik-konservaator Isabel Aaso-Zahradnikova töötab Eesti Kunstimuuseumis skulptuurikonservaatori ametikohal.
Juhendaja Isabel Aaso-Zahradnikova
Hind 18

Filigraantehnikas jõulukaardid
11.12 kell 17.30–20.00
Paberfiligraan ehk quilling tehnika põhineb erivärviliste paberiribade murdmisel, koolutamisel, rullimisel ja kurrutamisel. Töötoa käigus valmib pilkupüüdev kolmemõõtmeline filigraantehnikas jõulukaart. Töötuba sobib ka algajatele, sest tutvustatakse paberfiligraani tehnikaid ja vajaminevaid materjale.
Juhendaja Sandra Lääne-Velt.
Hind 18

Info ja registreerimine: kumustuudiod@ekm.ee; tel 5199 7615

Vaata lisaks ka joonistamis-, keraamika-, graafika- ja maalimiskursuseid!

Toetaja: AS Vunder