Kursused


Karl Pärsimägi. Ateljee. 1938. Eesti Kunstimuuseum

Kumu kursused sügis/talv 2018 

Kineetilise kunsti kursus – Zootroop
25.10 kell 17.30–19.30
Joonistuste animeerimine zoetroobis. Kursus toimub näituse Kaarel Kurismaa. Kollase valguse orkester raames. Zootroop on animafilmi eelkäija ja üks vanimaid kineetilise kunsti tegemise moodusied. Arvatavakse, et see on lausa 5000 aastat vana. Kreeka keelest tulnud sõna tähendab “elu ratast”. Silindrisse pandud joonistustejada keerutades jääb kujutiste liikumise illusioon. Igaüks saab luua oma animatsiooni ja seda zootroobis keerutada. Kasutada võib ka olemasolevaid joonistustejadasid või neid oma animatsiooni sisse kopeerida.

Juhendaja Lembe Ruben
Hind 12 €

Klaasisulatuskursus – Killud toovad õnne! GRUPP ON TÄITUNUD!
31.10, 07.11 kell 17.30–19.30
2-osaline klaasikunstikursus. Värvilise klaasi maailm on kirju ja täis erinevaid võimalusi. Erksavärviliste klaaside kokku sulatamisel tekivad maalilised pinnad ja kompositsioonid. Inspiratsiooni ammutame Kumus avatud Konrad Mägi maastikumaalide näituselt.

Juhendaja Sandra Lääne
Hind 36 €

Siidimaali töötuba – Marmoriseering siidisallil
15.12 kell 13.00–15.00
Marmoriseerimine on lihtne tehnika, mis loob vee ja värvi abil maalilise ja dekoratiivse pinna paberile, puidule ja isegi kangale. Töötoas katsetame erinevate mustrite loomisega marmoriseerimistehnikas ning valmib kaunis siidsall. Varasem joonistamis- ja maalimisoskus pole vajalik!

Juhendaja Sandra Lääne
Hind 18 € (sisaldab ühte siidsalli)

Vaata lisaks ka joonistamis-, keraamika-, graafika- ja maalimiskursuseid!

Toetaja: AS Vunder