Kursused


Karl Pärsimägi. Ateljee. 1938. Eesti Kunstimuuseum

Kumu kursused sügis/talv 2018 

Kineetilise kunsti kursus – Zootroop
25.10 kell 17.30–19.30
Joonistuste animeerimine zoetroobis. Kursus toimub näituse Kaarel Kurismaa. Kollase valguse orkester raames. Zootroop on animafilmi eelkäija ja üks vanimaid kineetilise kunsti tegemise moodusied. Arvatavakse, et see on lausa 5000 aastat vana. Kreeka keelest tulnud sõna tähendab “elu ratast”. Silindrisse pandud joonistustejada keerutades jääb kujutiste liikumise illusioon. Igaüks saab luua oma animatsiooni ja seda zootroobis keerutada. Kasutada võib ka olemasolevaid joonistustejadasid või neid oma animatsiooni sisse kopeerida.

Juhendaja Lembe Ruben
Hind 12 €

Kunstiteoste puhastamise kursus
18.10.2018 kell 17.30–19.30
Töötoast saab soovitusi  kunstiteoste hooldamiseks: näiteks erinevad graafikatehnikad, pastell-, guašš-, akvarell-, tempera- ja õlimaal. Tähelepanu pööratakse teoste eksponeerimisele ja tutvustatakse materjale, kuidas ja millega kõige paremini hoolitseda oma väärtuslike kunstiteoste eest. Erinevad tehnikad ja -materjalid vajavad erinevaid lähenemisviise. Sõltuvalt kunsti tehnikatest ja kasutatud  materjalidest on hoolitsusel olulised erinevad lähenemisviisid.
Räägitakse riskidest kodusel hooldusel.  Kahjustus on võrreldav  haigusega, mida peab diagnoosima professionaal.
Soovitusi annavad paberalusel kunstiteoste konservaatorid Margit Pajupuu ja Merily Paomets ning maalikunsti konservaator Alar Nurkse.
Töötoa osana saab külastada ka Eesti Kunstimuuseumi konserveerimisosakonda.

Hind 15 €

Klaasisulatuskursus – Killud toovad õnne!
31.10, 07.11 kell 17.30–19.30
2-osaline klaasikunstikursus. Värvilise klaasi maailm on kirju ja täis erinevaid võimalusi. Erksavärviliste klaaside kokku sulatamisel tekivad maalilised pinnad ja kompositsioonid. Inspiratsiooni ammutame Kumus avatud Konrad Mägi maastikumaalide näituselt.

Juhendaja Sandra Lääne
Hind 36 €

Siidimaali töötuba – Marmoriseering siidisallil
15.12 kell 13.00–15.00
Marmoriseerimine on lihtne tehnika, mis loob vee ja värvi abil maalilise ja dekoratiivse pinna paberile, puidule ja isegi kangale. Töötoas katsetame erinevate mustrite loomisega marmoriseerimistehnikas ning valmib kaunis siidsall. Varasem joonistamis- ja maalimisoskus pole vajalik!

Juhendaja Sandra Lääne
Hind 18 € (sisaldab ühte siidsalli)

Vaata lisaks ka joonistamis-, keraamika-, graafika- ja maalimiskursuseid!

Toetaja: AS Vunder