Kursused


Karl Pärsimägi. Ateljee. 1938. Eesti Kunstimuuseum

Joonistamiskursused

Kumu joonistuskursused on mõeldud kõigile, kes soovivad joonistamisega tegeleda nii klassikalisel kui ka vabamal moel. Kursustel katsetatakse mitmesuguseid joonistustehnikad ja -vahendid.

Keraamikakursused

Täiskasvanutele
Kaks korda kuus on Kumu keraamikaateljees võimalik ise läbi teha erinevaid tehnikaid.
Kahetunnisel lühikursusel, mis on seotud mõne Kumu näitusega, saab iga osaleja keraamik Jarõna Ilo juhendamisel valmistada omanäolisi tarbevorme. Varasem keraamikategemise kogemus ei ole vajalik!

Koopiamaalimise kursus

Täiskasvanutele
Koopiate maalimine on läbi aegade olnud olulisel kohal klassikalises kunstihariduses. Kursuse käigus tutvutakse maali kopeerimise teoreetiliste ja praktiliste alustega. Maalitakse detail või tervikpilt, kasutades originaalile lähedast maalitehnikat. Individuaalne juhendamine.

Graafikakursused

Kumu graafikaateljees viiakse professionaalse kunstniku juhendamisel läbi erineva pikkusega töötubasid (alates 1,5 t).
Kunstnik Lembe Rubeni juhendamisel saab trükkida erinevates tehnikates graafikat. Protsess on kaasahaarav ja seltskonda siduv. Saab trükkida pilte, kaarte ja eksliibriseid, aga ka erinevatele tekstiilmaterjalidele kujundeid ja mustreid. Tulemus on tihti üllatuslik, sest tehnika teeb pool tööd ise ära!

Natüürmordikursused

Natüürmordi maalimine on suurepärane võimalus algajale kunstihuvilisele esmasteks katsetusteks. Õppinud meistrile pakub vaikelu mitmekesist ainest kauni teose loomiseks. Meie natüürmordi kursusel maalitakse õlivärvidega ateljees üles seatud kompositsioon. Inspiratsiooni pakuvad Kumu püsiekspositsiooni natüürmordid.

Toetaja: AS Vunder